Prudnik24

Odkryty basen: będą podgrzewali wodę

Odkryty basen: będą podgrzewali wodę
19 maja
17:21 2018

Sierpień i większość września to wprawdzie wciąż lato, ale o tej porze roku zdarzają się już zimne noce. Z tego powodu, aby sezon kąpielowy trwał w Prudniku jak najdłużej, władze gminy podjęły decyzję o dogrzewaniu wody specjalnymi solarami.

Aktualnie Urząd Miejski ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie na basenie miejskim instalacji do podgrzewania wody z wykorzystaniem energii słonecznej. Według tych planów, woda z basenu będzie przepływać przez panele słoneczne, co może zwiększyć jej temperaturę nawet o 2 stopnie. Z kolei w pochmurne dni dopływ ma być automatycznie odcinany. Przypomnijmy, że pomysł instalacji solarów był zgłoszony przez grupę mieszkańców Prudnika w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim. Co prawda przepadł w głosowaniu, ale gmina ostatecznie znalazła pieniądze na ten cel.

Burmistrz Franciszek Fejdych podkreśla, że warunkiem przetargu jest taka organizacja robót, aby nie miały one wpływu na wakacyjne funkcjonowanie basenu. Według niego, jest to jak najbardziej możliwe. Gdyby się udało, sezon pływacki przy sprzyjającej pogodzie mógłby potrwać w Prudniku aż do końca września. Prace przy tym projekcie miałyby się zakończyć do 31 lipca.

Tymczasem niedługo później, bo już 1 października miłośnicy pływania będą mogli „przerzucić się” na krytą pływalnię, która tego dnia ma być otwarta i oddana do użytku na Jasionowym Wzgórzu. Na obiekt składać się będzie niecka o olimpijskich wymiarach. Atrakcją będą sauna, jacuzzi i masaże wodne. Do tego przy basenie będzie funkcjonowała hala sportowa z boiskiem do koszykówki. Do budowy ośrodka dokłada się m.in. Ministerstwo Sportu ze środków z totalizatora sportowego.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook