Prudnik24

Zadbają o nabór w Głuchołazach

Zadbają o nabór w Głuchołazach
31 maja
14:19 2018

Liczba oddziałów w nyskich szkołach w przyszłym roku zostanie ograniczona. Działanie to ma służyć ratowaniu naboru do głuchołaskiego liceum oraz podobnej szkoły w Paczkowie. O sprawie informuje portal glucholazyonline.com.pl

Portal powołuje się na informacje od Piotra Woźniaka, nyskiego wicestarosty. „Szkoły w Paczkowie i Głuchołazach mają być w ten sposób, kosztem nyskich szkół, faworyzowane.” – piszą dziennikarze glucholazyonline.com.pl.

Takie decyzje określane są mianem „bardziej rynkowego traktowania szkół” i uznawane za remedium na katastrofalny nabór do wymienionych placówek. W nyskich szkołach we wrześniu mają być otwarte tylko trzy oddziały klasowe – po jednym w Rolniku, Ekonomiku i Mechaniku, przy czym tylko Carolinum dostanie jeden oddział więcej. Ma być to przekaz dla młodzieży w Głuchołazach i Paczkowie, by ta pozostała w rodzinnych miastach i po ukończeniu gimnazjum wybrała miejscową szkołę średnią.

Portal przytacza też opinię Piotra Woźniaka dotyczącą tych uczniów, którzy koniecznie będą chcieli uczyć się dalej w Nysie.  Na tę okoliczność nyskie placówki mogłyby przeprowadzać konkurs świadectw.

Maciej Dobrzański

Za: glucholazyonline.com.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 271

Reklamy

 

ReklamyFacebook