Prudnik24

Sprawca pobicia w rękach policji

Sprawca pobicia w rękach policji
04 czerwca
11:29 2018

18-latek podejrzany o napaść o charakterze chuligańskim zatrzymany przez prudnickich policjantów.

Przypomnijmy, że w ostatnim „domowym” meczu sezonu przy Kolejowej zespół prudnicki podejmował drużynę LZS-u Jędrzychów. Miało to być sportowe fetowanie wywalczonego tydzień wczesnej mistrzostwa i awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Na wysokości zadania stanęli piłkarze, którzy już w pierwszej połowie zaaplikowali rywalom dwie bramki, w drugiej kolejne cztery.

Niestety cieniem na przebiegu spotkania położył się incydent w postaci ataku na działacza przyjezdnych przez grupę kibiców prudnickich. Poszło o wywieszony przez drużynę LZS (za zgodą klubu z Prudnika) baner, który w przerwie został zerwany. Kiedy uwagę sprawcom zwrócił członek sztabu szkoleniowego z Jędrzychowa, został pobity, a napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia. Piłkarze LZS w obawie o własne bezpieczeństwo obawiali się kontynuować grę. Ostatecznie spotkanie dokończono, ale trudno mówić o w pełni obiektywnym wyniku. Zarząd MKS Pogoń Prudnik potępił zachowanie kibiców. Podobnie postąpiło też Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Prudnik.

– Funkcjonariusze na miejscu rozpytali świadków zdarzenia, a także zabezpieczyli nagranie video z tego zajścia. Osobą odpowiedzialną za napaść na tego mężczyznę okazał się 18-letni mieszkaniec Prudnika. Młody mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu. – informuje rzecznik prudnickiej policji mł. asp. Andrzej Spyrka

18-latek usłyszał już zarzut naruszenia narządów ciała pokrzywdzonego, skutkujący rozstrojem jego zdrowia powyżej 7 dni. W trybie przyśpieszonym został doprowadzony do sądu gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Mieszkańcowi Prudnika za takie przestępstwo grozi teraz do 5 lat więzienia.

Natomiast, pozostałe osoby biorące udział w zdarzeniu odpowiedzą za kradzież baneru.

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook