Prudnik24

W Głuchołazach też most tymczasowy?

W Głuchołazach też most tymczasowy?
11 czerwca
16:45 2018

Podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej padło pytanie o plany remontu drogi krajowej nr 40 w Głuchołazach. Wiadomo, że taki remont jest planowany na lata 2020-2021.

Wiceburmistrz Roman Sambor mówił na sesji, że nie chce na razie ujawnić szczegółów rozmów pomiędzy gminą z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Takie informacje podał 5 maja portal glucholazyonline.com.pl. Remont musi się jednak odbyć, ponieważ trwają aktualnie prace projektowe. Z kolei umowa na wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy drogi krajowej nr 40 została podpisana w styczniu tego roku. Zakres prac obejmuje odcinek około 900 metrów od ulicy Karola Miarki do wjazdu na parking w rejonie ul. Kopernika. Prace miałaby obejmować m.in. rozbudowę mostu nad rzeką Biała Głuchołaska, rozbudowę skrzyżowań, powstanie chodników i zatok autobusowych oraz parkingów.

„Założenia organizacyjne niniejszej inwestycji są już konsultowane z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Głuchołazach i administratorami infrastruktury zlokalizowanej w pasie drogowym. Należy mieć na uwadze, że realizacja tego typu drogowych i mostowych robót budowlanych w zwartej zabudowie centrum miasta będzie wiązać się z istotnymi niedogodnościami dotyczącymi przejazdu drogą krajową nr 40, jednak nie można z tego powodu zaniechać przeprowadzenia tej wyczekiwanej przez użytkowników dróg inwestycji. Zostaną podjęte wszystkie niezbędne działania, aby możliwe trudności ograniczyć do minimum, np. na obecnym etapie prac projektowych poważnie brana jest pod uwagę budowa mostu tymczasowego po południowej stronie obiektu istniejącego.” – cytuje pismo z GDDKiA portal. Jeśli most faktycznie by powstał, łączyłby zapewne ul. Moniuszki na wysokości targowiska z ul. Gen. Andersa.

Maciej Dobrzański

Za: glucholazyonline.com.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook