Prudnik24

Miniaturowa kolejka atrakcją w Racławicach Śląskich

Miniaturowa kolejka atrakcją w Racławicach Śląskich
11 czerwca
16:24 2018

Zakup tzw. lilipuciej kolejki „sezonówki” planuje gmina Głogówek. Pojazd ma być częścią tworzonego przez magistrat w Racławicach Śląskich parku miniatur kolejowych.

Atrakcja mająca przyciągać turystów powstanie na racławickim dworcu kolejowym. Łączny koszt powstania instalacji to 800 tysięcy zł. Gmina Głogówek będzie partycypować w inwestycji kwotą 300 tysięcy zł., reszta pochodzić ma z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

– Będą to dwa rodzaje kolejek. Obrazowo powiem, że jedna będzie taka zabawowa. Natomiast ta druga podobna będzie wielkością do pociągów, które jeżdżą w centach handlowych, ale torowisko będzie miało niemal kilometr i znajdzie się pod gołym niebem. Jest to tzw. sezonówka funkcjonująca w okresie wiosenno-letnim. – tłumaczył dla „Radia Opole” burmistrz Andrzej Kałamarz.

Przedsięwzięcie wspiera Stowarzyszenie Miłośników Kolei Racławice Śląskie, które od lat czyni starania o to, aby we wsi powstał skansen tematyczny. Jak się dowiedzieliśmy podczas niedawnego pikniku kolejowego, jego otwarcie jest możliwe w ciągu najbliższych dwóch lat. Początkowo w skansenie ma być dostępnych do zwiedzania pięć lokomotyw. Z czasem skansen ma zwiększać swój „arsenał”.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook