Prudnik24

Prudnik na festiwalu miast Cittaslow

Prudnik na festiwalu miast Cittaslow
16 czerwca
17:31 2018

Pod koniec maja delegacja Prudnika wzięła udział w dziewiątym Festiwalu Miast Cittaslow. Gospodarzem tegorocznego festiwalu był Lidzbark z województwa warmińsko – mazurskiego.

Festiwal Cittaslow jest prezentacją dorobku i potencjału miejscowości skupionych w Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, których najliczniejsza grupa znajduje się właśnie w regionie warmińsko-mazurskim. Podczas festiwalu w Lidzbarku odbyło się zebranie Członków Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow – m.in. przyjęto recertyfikacje miast Barczewo, Dobre Miasto i Gołdap, które przystąpiły do sieci w 2013 roku i zgodnie ze statutem po upływie 5 lat przechodzą proces ponownej certyfikacji oraz w sprawie zmian do Regulaminu Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow.

Przypomnijmy, że Prudnik jest jednym z 28 polskich miast należących do tej międzynarodowej grupy. Ich przedstawiciele przygotowali specjalne stoiska promujące walory swoich gmin. Jak informuje prudnicki magistrat „na kolorowych straganach nie zabrakło regionalnych produktów żywnościowych i lokalnych smakołyków. Miasta zaprezentowały także miejscowe rękodzieło, poczynając od drewna, po wytwory sztuki koronkarskiej oraz dzieła z gliny.” Prudnickie stoisko przygotowali wspólnie pracownicy Muzeum Ziemi Prudnickiej, Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik oraz Urzędu Miejskiego. Znalazły się na nim pamiątki i wydawnictwa promocyjne. „Na stoisku prowadzono warsztaty malowania wzorów opolskich, w których licznie brali udział młodsi uczestnicy festiwalu. Podczas oficjalnego otwarcia festiwalu rozstrzygnięto konkursy ogłoszone w kwietniu dla mieszkańców na filmik promujący miasteczka <Cittaslow – nakręćmy się> oraz konkurs literacki <Dobra fraszka>. Miasto Prudnik otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie literackim <Dobra Fraszka>. – czytamy na stronie prudnik.pl.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook