Prudnik24

Ta prudniczanka ma 100 lat!

Ta prudniczanka ma 100 lat!
16 czerwca
15:29 2018

W piątek 8 czerwca setne urodziny obchodziła Kunegunda Klóska. W jej mieszkaniu zjawili się goście – przedstawiciele Urzędu Miejskiego, ZUS-u oraz Urzędu Wojewódzkiego.Były kwiaty, gratulacje i gromkie „dwieście lat.

Do solenizantki przyjechała również była poseł – doktor Janina Okragły („Optima”) oraz pielęgniarki, które na co dzień zapewniają opiekę medyczną stulatce. Jednym z gości był zastępca burmistrza Stanisław Hawron. Nie mogło zabraknąć również pracowników USC (Dorota Szmulik). Wymienieni wręczyli Pani Kunegundzie list gratulacyjny i kwiaty.

Solenizantka ma problemy ze słuchem i inne dolegliwości charakterystyczne dla swojego wieku, jednak nie jest typem człowieka, który by zbytnio narzekał. Urodziła się wtedy, gdy Polska odyskiwała niepodległość w miejscowości Rytro (dzisiejsze woj. małopolskie). Po II wojnie światowej pracowała w Gaworowicach nieopodal Ziębic. Mieszkała też w Kałkowie (powiat nyski) i Kijowie. Życie zawodowe związał z rolnictwem. W Prudniku mieszka od 1986 roku. Jubilatka doczekała się siedmioro wnucząt, dziesięcioro prawnucząt i jednego praprawnuka. Jak podkreślają jej blilscy, Pani Kunegunda jest sprawna i wciąż potrafi sama o siebie zadbać.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook