Mamy czwartą drużynę w Polsce

21 czerwca
13:32 2018

Młodzi koszykarze z I LO w Prudniku czwartą drużyną w Polsce!

Wynik został osiągnięty podczas XV edycji Ogólnopolskiej Licealiady w koszykówce chłopców, rozegranej w dniach 13-15 czerwca 2018 r. w Gorlicach.
W meczu o 3. miejsce nasi zawodnicy ulegli niestety kolegom z Torunia, ale i tak jest to historyczny wynik.
Prudniczanie byli najmłodszą drużyną turnieju, w składzie mając 9 zawodników z rocznika 2001 i jednego z rocznika 1999.

„Niestety przegrywamy mecz z Toruniem i zajmujemy 4 miejsce w Polsce. Do przerwy prowadziliśmy trzema punktami, jednak w trzeciej kwarcie naszą drużynę dotknął kryzys w ataku, co rywale wykorzystali wzmacniając obronę na całym boisku. Na początku czwartej kwarty za 5 fauli zszedł Łukasz Kukułka a 4 faule graczy obwodowych: Pawła Kusia i Patryka Kociugi uniemożliwiły agresywną obronę. Pomimo osiągnięcia historycznego sukcesu pozostaje niedosyt że nie udało zdobyć się medalu. Zespół mimo małego doświadczenia w tego typu imprezach pokazał, że Prudnik także może bić się o medale i na pewno postaramy się poprawić ten wynik za rok czy dwa. Dziękujemy za wsparcie. Ze sportowymi pozdrowieniami zespół smyka!” – czytamy na stronie I LO na facebooku.

MKS Smyk Prudnik w składzie: Alan Jatczyk, Alan Szafer, Kamil Szwadowski, Paweł Kuś, Łukasz Kukułka, Patryk Kociuga, Kamil Skrzypczak, Kuba Dulniawka, Kuba Pikuła, Filip Sieradzki. Trener drużyny: Tomasz Włodowski