Prudnik24

Ciężarówki przejadą przez Nyską. Światła się nie sprawdziły.

Ciężarówki przejadą przez Nyską. Światła się nie sprawdziły.
23 czerwca
11:18 2018

Od 11 czerwca na specjalnych zasadach z mostu na ul. Nyskiej mogą korzystać ciężarówki powyżej 30 ton. To dobra informacja zwłaszcza dla pojazdów obsługujacych kopalnię szarogłazu w Dębowcu.

Jak informuje Józef Skiba z zarządu powiatu prudnickiego, firmy otrzymają od starostwa upoważnienia na przejazd mostem o określonych godzinach – od 18 do 22, a także między 5 a 7 rano. W tym czasie na ulicy Nyskiej ruch nie jest tak nasilonyh jak w ciągu dnia, więc obecność ciężarówek nie przyczyni się do zwieksznie korków. Gdyby ktoś chciał łamać przepis, to wyłapią go kamery usytuowane na obiekcie. Wówczas powiat będzie cofał upoważnienia na przejazdy. Jedną z firm, dla której powyższe rozwiązanie stanowi duże udogodnienie, to Kopalnia Szarogłazu Dębowiec, z której materiał wywozi codziennie około 80 samochodów.

Wcześniej powiat próbował zniwelować korki poprzes sygnalizację świetlną na moście na ul. Nyskiej. Eksperyment jednak nie wypalił – jak wynikało z obliczeń, po kilkugodzinnej próbie okazało się, że korki są większe niż dotychczas.

Korki na Nyskiej to efekt remontu mostu na ul. Batorego. Innym odcinkiem, gdzie się pojawiają, są okolice Placu Wolności. Sytuacja jest jednak – co przyznają zgodnie zarówno przedstawiciele powiatu jak i gminy – lepsza, niż można się tego było spodziewać.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook