Prudnik24

DW 416 w Rzepczach do remontu

DW 416 w Rzepczach do remontu
29 czerwca
16:17 2018

Będący w fatalnym stanie 2,5 kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 416w Rzepczach (gmina Głogówek) zostanie gruntownie zmodernizowany.

– Prace były prowadzone tutaj na bieżąco, natomiast droga jest niestety w fatalnym stanie. Jej konstrukcja pozostaje już naruszona trwale. Poza tym są koleiny, których nie da się naprawić w inny sposób, niż budując drogę od nowa. Technicznie droga jest więc wyeksploatowana i zużyta na tyle, że zapadła decyzja o przebudowie całości. – tłumaczył na antenie „Radia Opole” Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. Początkowo ruch na drodze będzie prowadzony pomimo rozpoczętych prac, potem jednak, kiedy trzeba będzie wylać asfalt, droga zostanie zamknięta.

Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego informuje z kolei, że po to, aby na nowej drodze kierowcy nie przekraczali prędkości, w planie jest instalacja wyspy spowalniającej ruch. Ponadto powstać mają przejścia dla pieszych, zatoki autobusowe, ciągi pieszo-rowerowe oraz chodnik.

– Mieszkańcy zwracali uwagę, że ta droga jest ogromnym zagrożeniem dla mieszkańców, bo na przykład nie było chodnika. Od wielu lat staraliśmy się o tę inwestycję, ale zdajemy sobie sprawę, ile jest podobnych punktów i miejscowości na Opolszczyźnie. Czekaliśmy cierpliwie, aż urząd marszałkowski pozyska odpowiednio dużo pieniędzy i zrealizuje to zadanie.- przyznaje z kolei burmistrz Głogowka Andrzej Kałamarz.

Kosz inwestycji to ponad 7 mln. zł.

Maciej Dobrzański 

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook