Prudnik24

Powiat: decyzja kuratora oświaty do sądu

Powiat: decyzja kuratora oświaty do sądu
29 czerwca
16:55 2018

Dziś Rada Powiatu prudnickiego przegłosowała – podczas nadzwyczajnej sesji – uchwałę wyrażającą zgodę na wniesienie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu na ostatnią negatywną opinię Opolskiego Kuratora Oświaty. Ten – przypomnijmy – nie zgadza się na powstanie nowego CKZiU oraz likwidację „Rolnika”. 

Reforma autorstwa wicestarosty Janusza Siany zakładała powstanie nowego CKZiU „Nowoczesnych Technologii i Rolnictwa”. Jej efektem byłaby też likwidacja Zespołu Szkół Rolniczych i wcielenie go do nowego CKZiU. Choć starostwo wskazywało, że poza zmianą nazwy i sposobu administrowania placówkami, dla uczniów i nauczycieli praktycznie w nauczaniu nic się nie zmieni, ci nie ufali zapowiedziom władz samorządowych i podczas sesji Rady Powiatu wyrazili swój zdecydowany sprzeciw w temacie porponowanych zmian. Mimo to Rada Powiatu podjęła wówczas uchwałę intencyjną w tej sprawie.

Opinia Opolskiego Kuratora Oświaty w zasadzie rozwiązuje – przynajmniej na jakiś czas – kwestię zmian oświatowych i można powiedzieć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że w tym roku żadnych zmian już nie będzie. Zwłaszcza, że na decyzję sądu trzeba będzie poczekać. Do sprawy powrócimy. Fot. poglądowe

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 271

Reklamy

 

ReklamyFacebook