Prudnik24

Szpital: rusza autorski projekt

Szpital: rusza autorski projekt
08 lipca
13:33 2018

Głuchołaski szpital specjalistyczny MSWiA rozpoczyna właśnie realizację autorskiego programu rehabilitacji kardiologicznej. Jego celem jest szybkie przywrócenie pełnej zdolności zawodowej osobom z problemami kardiologicznymi. Projekt jest skierowany do wszystkich mieszkańców województwa opolskiego w przedziale wiekowym od 18 do 65 roku życia.

– To jest nowość na rynku, takich możliwość wcześniej nie było. Program będzie realizowany przez 10 tygodni. Przewidujemy m.in. warsztaty edukacyjne, 10 sesji grupowej aktywności fizycznej, rehabilitację zawodową, indywidualne konsultacje z psychologiem, dietetykiem. Warunkiem przystąpienia do programu jest skierowanie od lekarza prowadzącego – mówi dla „Radia Opole” dr hab. Mariusz Migała, zastępca kierownika działu usprawnienia leczniczego w głuchołaskim szpitalu.

Jak informuje rozgłośnia, po 10 tygodniach przez kolejne 6 miesięcy każdy pacjent będzie monitorowany, by nadzorować jego postępy i zmotywować go do aktywności fizycznej.

– Program zakończy się konsultacją lekarską, podczas której ponownie zostaną ocenione czynniki ryzyka. Pacjenci mogą się zarejestrować od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15:00 pod numerem telefonu 77 40 80 163. – dodaje Mariusz Migała.

Według danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika, że w Polsce z powodu zawału serca umiera dziennie około 100 osób.

Maciej Dobrzański

Za: „Radio Opole”

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook