Prudnik24

Głogówek: gmina wyciąga rękę do seniorów

Głogówek: gmina wyciąga rękę do seniorów
10 lipca
15:20 2018

Niedokończony szpital w Głogówku na coś się jednak nada. Częśc budynku będzie służyła seniorom jako dom dziennego pobytu.

Dom dziennego pobytu dla seniorów funkcjonuje w Głogówku od 2016 roku w budynku CARITAS  przy ulicy Lipowej 6A. Teraz w budynku niedoszłego szpiatala, który budowany był w miejscowości w połowie lat 90-tych (inwestycję prowadził miejscowy, społeczny komitet) powstaną dodatkowe pomieszczenia dla tej instytucji. Środki na inwestycję gmina pozyskała w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski, dokładnie tego samego, dzięki któremu w Prudniku przeprowadzana jest obecnie rewitalizacja śródmieścia.

Głogówecka inwestycja ma kosztować 1,5 mln zł i prowadzona będzie na parterze budynku.To powierzchnia wielkości około dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Powstaną m.in.: sale zabawowa i projektowa, dwie gimnastyczne oraz do odpoczynku.

W Głogówku jedna czwarta mieszkańców ukoczyła 60 lat. Zapotrzebowanie na tego typu inwestycje jest więc ogromne. Jak mówi burmistrz gminy Andrzej Kałamarz, do domu dziennego pobytu zgłaszają się nawet osoby z Prudnika.

Głogówecki dom dziennego pobytu jak pierwszy na Opolszczyźnie skorzystał ze środków rządowego programu Senior-WIGOR, którego zadaniem jest  przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu seniorów.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook