Prudnik24

Nowa siłownia w Moszczance. Rusza Budżet Obywatelski w Prudniku

Nowa siłownia w Moszczance. Rusza Budżet Obywatelski w Prudniku
10 lipca
15:25 2018

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 na terenie przy boisku sportowym w Moszczance zamontowano urządzenia do ćwiczeń siłowych na wolnym powietrzu.

Wśród nich znalazły się m.in.: wahadło z biegaczem oraz twisterem, wioślarz wolnostojący, wyciskacz siedzący wespół w wyciągiem górnym, orbitrek wolnostojący, koła tai chi + ster, rower wolnostojący.

Koszt realizacji zadania wyniósł 24 000 zł (w tym 14 000 zł z Funduszu Sołeckiego). Przypomnijmy, że Moszczanka wraz z Szybowicami, Rudziczką i Niemysłowicami wygrała ubiegłoroczny Budżet Obywatelski w kategorii dużych sołectw.

W Szybowicach zostały zakupione krzesła do Wiejskiego Domu Kultury, w Rudziczce dokonano zakupu strojów galowych dla orkiestry, natomiast w Niemysłowicach zlecono dokumentację projektową i wykonano mapki na budowę altany przy Centrum Sportowym.

Jak informuje prudnicki magistrat, w czasie czerwcowej sesji Rady Miejskiej przegłosowano uchwałę w sprawie ustalenia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych na temat budżetu Gminy Prudnik na 2019 rok. „Już niedługo wystartuje kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Już teraz zapraszamy Państwa do zgłaszania zadań, a w późniejszym czasie do oddawania głosów na zgłoszone zadania.” – czytamy na stronie internetowej gminy Prudnik.

Gazeta Prudnik24 – numer 271

Reklamy

 

ReklamyFacebook