Prudnik24

Starsza kobieta zasłabła. Pomogli policjanci

Starsza kobieta zasłabła. Pomogli policjanci
12 lipca
16:41 2018
85-letnia mieszkanka Prudnika ostatkiem sił dodzwoniła się aż do Białegostoku mówiąc, że źle się czuje i traci przytomność. Mimo, że starsza kobieta podała niedokładny adres to i tak st. sierż. Mateusz Małek i post. Maciej Seńkowski trafili do jej mieszkania na czas i udzielili jej pomocy przedmedycznej oraz powiadomili pogotowie ratunkowe.
Do zdarzenia doszło w środę (11 lipca), tuż przed godziną 10:00 w jednym z mieszkań w centrum Prudnika. Starsza kobieta ostatkiem sił dodzwoniła się do operatora sieci komórkowej w Białymstoku mówiąc, że źle się czuje i traci przytomność. Ten, natomiast za pomocą numeru alarmowego przekazał informację dyżurnemu prudnickiej komendy.

Oficer dyżurny natychmiast we wskazane miejsce skierował policyjny patrol. Mimo, że kobieta podała niedokładny adres to i tak st. sierż. Mateusz Małek oraz post. Maciej Seńkowski trafili do jej mieszkania na czas. 85-latka leżała na łóżku, była przytomna lecz kontakt z nią był utrudniony.

Policjanci natychmiast udzielili kobiecie pomocy przedmedycznej oraz powiadomili pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze do przyjazdu medyków cały czas monitorowali stan zdrowia 85-latki. Starsza kobieta została przewieziona do szpitala gdzie udzielono jej fachowej pomocy i wraca do zdrowia.

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook