Prudnik24

Głuchołazy: dla leczenia dzieci

Głuchołazy: dla leczenia dzieci
13 lipca
12:24 2018

Jak pisaliśmy w poprzednim wydaniu naszej gazety, starostwo nyskie planuje utworzenie w Głuchołazach centrum rehabilitacji dla dzieci z powiatu i okolic. Również „Aleksandrówka” w Jarnołtówku będzie służyła najmłodszym.

W sprawie centrum rehabilitacji toczą się rozmowy negocjacyjne dot. wykupu willi, w której ma się mieścić placówka (budynek w Zdroju).  Jak mówił na antenie „Radia Opole” Czesław Biłobran, starosta nyski, powiat chce wspierać dzieci i im pomagać.

– Obiekt będzie przeznaczony dla dzieci z naszej szkoły, to jest około 360 dzieci, może też z przyległych powiatów. Po dokonaniu wyceny przystąpimy do negocjacji, jeśli chodzi o cenę. Myślę, że do końca roku sprawę załatwimy – wyjaśniał.

Co do „Aleksandrówki”, to w programie „Loża Radiowa” starosta potwierdził, że ma tam powstać centrum rehabilitacji dla dzieci po chorobach nowotworowych i chorujących onkologicznie. Byłby to pierwszy taki ośrodek na Opolszczyźnie. Jak zapowiada Biłobran, powiat będzie starał się o pozyskanie środków zewnętrznych oraz z NFZ na remont obiektu. Formalnie jego nabywacą będzie gmina Głuchołazy (kupi go od województwa – obecnie jest w toku wyznaczanie drugiego aktu notarialnego), która przekaże go potem powiatowi.

– Największe „uderzenie” w inwestycję ma być w tym i przyszłym roku – zapowiedział nyski starosta.

Maciej Dobrzański

 

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook