Prudnik24

Prezes OHZ w Głogówku odwołany

Prezes OHZ w Głogówku odwołany
25 lipca
16:29 2018

Grzegorz Arian nie jest już prezesem spółki Ośrodka Hodowli Zarodowej w Głogówku. Nowym prezesem, pełniącym obowiązki jest Dariusz Horodyski, dotychczas dyrektor w prudnickiej stadninie koni.

W rozmowie z „Nową Trybuną Opolską”, która nagłośniła sprawę, Grzegorz Arian stwierdza, że choć właściel ma prawo decydować o władzach swojej spółki, a decyzja właścicelska jest w pełni uprawniona, to sposób, w jaki podziękowano mu za 15 lat pracy i forma tego podziękowania „są skandaliczne”. Były już prezes dodał ponadto, że nie wie, jakie są powody odwołania go z funkcji. „Przez ostatnie tygodnie nie usłyszałem słowa wyjaśnienia. Spółka od 14 lat nie przyniosła strat, każdy rok kończyliśmy z zyskiem. Nie mogłem spodziewać się takiej decyzji” – cytuje Ariana „NTO”.

Dziennik publikuje też wypowiedź rzecznika prasowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który stwierdził, że „zgromadzenie wspólników może w każdym czasie powolać lub odwołać prezesa lub członka zarządu bez podawania przyczyny.” Na czele KOWR-u (utworzonego z połączenia Agencji Nieruchomości Rolnych i Agencji Rynku Rolnego), również nastąpiła roszada – miejsce dyrektora generalnego Witolda Strobla zajął Piotr Serafin. Z kolei dymisja Ariana to decyzja jeszcze poprzedniego ministra rolnictwa. I tak też – pisma informujące o jego odwołaniu przyszły do OHZ, kiedy przebywał on na urlopie w dniu 18 czerwca.

Jak udało nam się dowiedzieć, pracownicy spółki chwalą dotychczasową pracę Grzegorza Ariana. W maju jego działania zostały docenione również przez zgromadzenie wspólników. Za jego prezesury OHZ osiągał sukcesy w hodowli bydła mlecznego. Jednym z nich było niedawne nadanie tytułu superczempiona dla krowy Komedii (ocenianio m.in. idealną budowę jej ciała), co opisywaliśmy na łamach naszej gazety.

Maciej Dobrzański   

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook