Prudnik24

Rusza współpraca z rolniczym technikum

Rusza współpraca z rolniczym technikum
27 lipca
19:26 2018

Grupa Azoty ZAK S.A. rozpocznie współpracę z kolejną placówką oświatową z regionu. Już wkrótce patronatem spółki zostanie objęty Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera w Głubczycach. W środę 18 lipca przedstawiciele szkoły odebrali stosowny dokument wyrażający wolę współpracy z rąk prezesa Sławomira Lipkowskiego i wiceprezesa Artura Kamińskiego.

– Mając na względzie bogate doświadczenie w działaniach w obszarze rolnictwa widzimy możliwość podjęcia współpracy z głubczycką szkołą, upatrując w tym wzajemne korzyści – mówi Artur Kamiński. – Jako Grupa Azoty ZAK S.A. przede wszystkim jesteśmy przedsiębiorstwem, spółką prawa handlowego, nastawioną na generowanie jak najlepszych wyników finansowych i realizowanie naszych celów biznesowych. Ale z drugiej strony zdajemy sobie sprawę ze znaczenia naszych założeń społecznej odpowiedzialności biznesu. Zdajemy sobie także sprawę z naszej roli lokalnego i regionalnego mecenasa, m.in. sportu i kultury. Dlatego tak ważne jest dla nas nawiązywanie współpracy z takimi podmiotami oświatowymi, jak Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera w Głubczycach. Jesteśmy w stanie zapewnić szkole wsparcie procesów dydaktycznych w aspekcie edukacji zawodów okołorolniczych. Szczegóły współpracy zostaną ujęte w Umowie Patronackiej, której uzgodnienie i podpisanie planujemy w 2018 roku – podkreśla wiceprezes zarządu.

– Jesteśmy jedną z 52 szkół w kraju prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W nowym roku szkolnym będziemy kształcić ponad 230 uczniów w klasach technikum, a na kursach ponad 100 rolników – informuje dyrektor Bogusław Chochowski. I dodaje, że do szkoły trwa nabór uzupełniający do następujących zawodów: technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik hodowca koni, technik architektury krajobrazu, technik turystyki wiejskiej, technik żywienia i usług gastronomicznych i technik technolog żywności.

– Mamy już skompletowane dwie klasy a w nich 44 nowych uczniów, trwa nabór do trzeciej – mówi Justyna Zielińska, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości w głubczyckiej szkole i pomysłodawczyni nawiązania współpracy z Grupą Azoty ZAK S.A. – Atutem naszej szkoły są klasy o średniej liczebności 20 osób, dzięki czemu uczniowie nie są anonimowi dla nauczycieli. Mamy jeszcze do 20 wolnych miejsc i serdecznie zapraszamy także absolwentów gimnazjów z terenu powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego. Co ważne, jesteśmy w stanie także zorganizować dla takich uczniów transport. Naprawdę jesteśmy szkołą wyjątkowych uczniów. To nasze hasło reklamowe, które na co dzień wcielamy w życie – podkreśla Justyna Zielińska.

Foto: Grupa Azoty ZAK S.A.

(Stoją od lewej: Artur Kamiński, Sławomir Lipkowski, Bogusław Chochowski, Justyna Zielińska)

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook