Prudnik24

Aleja Lipowa – jesienią poznamy wykonawcę modernizacji drogi?

Aleja Lipowa – jesienią poznamy wykonawcę modernizacji drogi?
29 lipca
16:49 2018

Jak już kilkukrotnie informowaliśmy, Aleja Lipowa (na drodze z Lubrzy do Białej) ma stać się ścieżką rowerową. Obok niej z kolei przebiegać będzie zupełnie nowa droga dla samochodów. Przedsięwzięcie planowane jest z powodu stanu drzew, które grożą zawaleniem. Wykonawca tej inwestycji może zostać wyłoniony już jesienią tego roku.

Arkadiusz Branicki, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu informuje, że na ten cel zostały już odłożone pieniądze. Obecnie trwa natomiast dopracowywanie specyfikacji technicznej. Ogłoszenie o przetargu może się pojawić już w najbliższych tygodniach. To, czy plan wypali, zależy m.in. od ofert przetargowych. Ostatnio często zdrarza się, że firmy proponują zbyt wysoki ceny, niż na daną inwestycję przewidziały odpowiednie instytucje. Sppowodowane jest to m.in. dużą ilością ofert w materii robót drogowych, podczas gdy firmy nie dysponują odpowiednią siłą ludzką.

To, że Aleja Lipowa pozostanie w stanie, w jakim można ogladać ją obecnie, spowodowane jest decyzją Regionalej Dyrekcji Ochrony Śordowkiska (oddział w Opolu), która nie zgadza się na wycięcie drzew, ponieważ te stanowią pomnik przyrody. Ponadto drzewa zamieszkuje chrząszcz będący pod ochroną.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy





Facebook