Prudnik24

Prezes wodociągów zwolniony

Prezes wodociągów zwolniony
29 lipca
16:46 2018

Adam Ratuś został zwolniony z funkcji prezesa Głubczyckich Wodociągów i Kanalizacji. Jak informuje „Radio Opole”, powodem było złamanie ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby publiczne.

Rozgłośnia podała, że Ratuś był prezesem innej spółki prawa handlowego, co jest niezgodne z prawem. Jak czytamy, w zapisie KRS prezes widniał jako zarządca dwóch spółek.

– Prezes nie został odwołany z powodów. Wysoko oceniam pracę prezesa. Spółka pod jego nadzorem naprawdę dobrze działała i przeprowadziła wiele inwestycji. Natomiast są powody formalne i to wynika z przepisów prawa. My nie mieliśmy żadnej możliwości manewru. Zresztą była sporządzona opinia prawna, która to jasno wyartykułowała.  – wyjaśniał dla „Radia Opole” burmistrz Głubczyc Adam Krupa.

Adam Ratuś pełnił swoją funkcję od 10 lat. Teraz ma go zastąpić pracownik spółki – Mariusz Lubczyński.  Obecnie prezesuje on na zasadach pełniącego obowiązki.

– Zawsze w takiej sytuacji odpowiedzialność ponosi burmistrz, który jako Zgromadzenie Wspólników poprzez Radę Nadzorczą postanowił dokonać zmian. Urzędujący prezes po 9 latach kończy pracę gdyż nie został powołany na następną kadencję.  Radni „Razem dla Głubczyc” będą domagali się wyjaśnienia tej sytuacji bo nikt mi nie powie, że bez ważnego powodu dokonuje się zmiany na stanowisku prezesa w kluczowej dla gminy i jej mieszkańców spółce na 4 miesiące przed wyborami. Zwłaszcza że spółka realizuje duże zadanie związane z budową kanalizacji sanitarnej w Klisinie. – ocenia z kolei oponent burmistrza Mariusz Mróz ze Stowarzyszenia „Razem dla Głubczyc”.

Maciej Dobrzański 

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook