Prudnik24

Mapa Prudnika w nowym wydawnictwie

Mapa Prudnika w nowym wydawnictwie
05 sierpnia
14:04 2018

Wydawnictwo Studio Plan z Wrocławia wydało właśnie nową mapę turystyczną pt. „Województwo Opolskie dla aktywnych” w skali 1 : 125 000. Publikacja prezentuje informacje o szlakach pieszych, rowerowych, kajakowych, zabytkach, miejscach aktywności oraz typowe informacje praktyczne jak lokalizacja stacji paliw, parkingi czy aktualny układ drogowy. I – co ważne – ujęty został w niej również Prudnik.

To efekt starań Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik. „Dla turystów aktywnych atrakcji  na ziemi prudnickiej nie brakuje. Na swoim terenie oprócz zabytków mamy szlaki: rowerowe, konne oraz piesze, w tym, ten najważniejszy, Główny Szlak Sudecki, który właśnie w Prudniku ma swój początek. Działa transgraniczny produkt turystyczny Wieża Pogranicza. Coraz więcej jest imprez dedykowanym osobom, które lubią ruch na świeżym powietrzu, to m.in. Turystyczny Rajd Rowerowy Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa, Rajd Maluchów, Prudnicki Maraton MTB, Bieg Prudnicki, Rajd Pieszy Prudnik – Pradziad, Memoriał im S. Szozdy, Prudnicki Maraton Pieszy i wiele innych pomniejszych.” – informuje prudnicki magistrat.

Gmina podkreśla, że w.w. imprezy z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, co przekłada się min. na coraz większa frekwencję choćby w Górach Opawskich. Mapę można kupić w księgarniach i sklepach.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook