Prudnik24

Kot utknął w…silniku

Kot utknął w…silniku
06 sierpnia
11:34 2018

Kot utknął w rozgrzanej komorze silnika – przeżył dzięki czujności policjanta. 

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę (5 sierpnia), tuż przed godziną 15:00 w centrum miasta. Jak się później okazało, młody kotek utknął pod maską rozgrzanego samochodu. Jego rozpaczliwe miauczenie usłyszał policjant będący w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz nie przeszedł obojętnie wobec tej sytuacji.

Policjant powiadomił dyżurnego, który na miejsce skierował policyjny patrol. Już po chwili interweniujący policjanci ustalili i ściągnęli na miejsce właściciela auta. Po oswobodzeniu kotka mundurowi zaopiekowali się przerażonym zwierzakiem oraz wspólnie z pobliskimi mieszkańcami dali mu wodę.

Finał tej interwencji ma swoje podwójne szczęśliwe zakończenie. Kotek znalazł nowy dom. Trafił pod opiekę 7-letniego Mateusza oraz jego mamy.

Policja apeluje: upał może zabić – nie zostawiaj dzieci i zwierząt w samochodzie! Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w pojeździe w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Prawidłowa reakcja na takie zachowania być może uratuje czyjeś życie.

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook