Prudnik24

Witold Rygorowicz staje do wyścigu o fotel burmistrza

Witold Rygorowicz staje do wyścigu o fotel burmistrza
22 sierpnia
10:52 2018

To już oficjalna informacja. Witold Rygorowicz – 53 letni przedsiębiorca zamierza stanąć w wyborcze szranki. Jego celem będzie fotel burmistrza Prudnika.  Rygorowicza poparło SLD i to właśnie z list tej partii wystartuje.

Witold Rygorowicz urodził się w Prudniku. Jest inżynierem transportu (tytuł magistra) i absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Jego zawodowe CV jest bogate, pracował m.in. przy Komisji Europejskiej w Brukseli jako urzędnik finansowy oraz dyrektor Biura Informacyjnego Województwa Opolskiego, w UM w Prudniku  był głównym specjalistą ds. integracji europejskiej. Na swoim koncie ma także pracę w ZPB Frotex, gdzie pełnił funkcję kierownika działu eksportu. Inne jego miejsca pracy to m.in.: UC Wrocław, PC Biała (starszy kontroler celny),  SVS sp. Z o.o., Szczecin (inspektor załadunku portowego), czy Zarząd Portu Szczecin-Świnoujście w Szczecinie (kontroler załadunku). Aktualnie Witold Rygorowicz  prowadzi własną działalność gospodarczą, w ramach której zajmuje się ubezpieczeniami, zajęciami edukacyjnymi z techniki dla dzieci i młodzieży, a także prowadzi agencję artystyczną.

– Z zawodu i zamiłowania jestem inżynierem, organizatorem różnych imprez i wydarzeń o charakterze kulturalnym, społecznikiem – przedstawia się naszej gazecie nowy kandydat na burmistrza Prudnika. Dodaje, że jego cechy szczególne to punktualność, dociekliwość, opanowanie i towarzyskość. Przy czym uważa się za osobę godną zaufania. W wyborach wystartuje, bo – jak podkreśla – chce widzieć Prudnik rozwijający się, w którym „chce się mieszkać”.

Kandydatura Witolda Rygorowicza to druga pewna, czy też – innymi słowy – oficjalna w zbliżających się wyborach samorządowych (jeśli chodzi o Prudnik), których datę premier Mateusz Morawiecki wyznaczył na 21 października. Przypomnijmy, że start zapowiedział też obecny włodarz gminy – burmistrz Franciszek Fejdych. Wiadomo ponadto, że swojego kandydata na pewno wystawi PiS (z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że będzie to Teresa Barańska), jak również Stowarzyszenie Prudniczanie. No i zawsze może pojawić się też, na ostatniej prostej, kolejne nazwisko.  O każdej takiej oficjalnej kandydaturze będziemy informować.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook