Prudnik24

Dwie duże imprezy sportowe już we wrześniu

Dwie duże imprezy sportowe już we wrześniu
26 sierpnia
15:35 2018

Kolarze na start

W sobotę 1 września w Głuchołazach odbędzie się VII ogólnopolski wyścig CykloOpawy XC, noszący rangę Pucharu Polski XCO. Tego samego dnia odbędą się również Mistrzostwa Opolszczyzny w kolarstwie MTB.Patronatem imprezy jest Lellek Group – Gold Hill MTB Maraton Głuchołazy. Jedną z tras będą m.in. głuchołaskie „Złote Ścieżki”.

Impreza jest znana i szanowana w kolarskim świecie Polski, niemniej w tym roku sobota nie będzie wyścigiem finałowym, jak w poprzednich latach. – Powodem tego, mimo propozycji, którą Głuchołazy otrzymały,  jest chęć zapewnienia dobrych warunków pogodowych. A według kalendarza pucharowego, finał musiałby być rozgrywany w połowie października. Ten termin, ze względu na kaprysy pogody w latach poprzednich, nie był dla nas dobry. Już raz impreza miała miejsce początkiem października, a pogoda spłatała nam wówczas figla. Zrobiło się zimno i deszczowo. Dlatego zrezygnowaliśmy z finału. – tłumaczył dla portalu glucholazyonline. com.pl Tomasz Rudnicki, organizator imprezy.

Poszczególne dystanse przedstawiają się następująco:

Rodzinny 5 km,

MINI 23 km,

Mega 46 km,

Giga 69 km.

Patronat nad zawodami objął Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński. Organizatorem wyścigów są: Klub Turystyki Kolarskiej Głuchołazy – Ktukol , Miasto Głuchołazy i Województwo Opolskie. Szczegóły publikuje portal glucholazyonline.com.pl pod linkiem: https://glucholazyonline.com.pl/wiadomosci/3307-wielka-impreza-kolarska-juz-niebawem.

Kolejna edycja Biegu Ulicznego w Głuchołazach- RUSZYŁY ZAPISY!

Po raz kolejny w zdrojowej części Głuchołaz już we wrześniu ruszy kolejna edycja Biegu Ulicznego Służb Mundurowych.

W tym roku będzie ona wyjątkowa. Tegoroczna impreza odbedzie się pod nazwą Bieg Przyjaźni i Bieg Służb Mundurowych Głuchołazy- Zlate Hory- Głuchołazy. Poza zmianą nazwy różnica w poprzednich zawodach polegać będzie na zmianie trasy, która zostanie poprowadzona ulicami: Alei Jana Pawła II, Parkową, Lompy, drogą wojewódzką 411 aż do granicy państwa, drogą po stronie czeskiej aż do Urzędu Miejskiego w Zlatych Horach, gdzie będzie nawrót i z powrotem tą samą drogą do Głuchołaz na miejsce startu. Trasa będzie miała 12 km.

Organizatorzy informują, że zgodnie z regulaminem w biegu mogą wziąć udział zawodnicy mundurowi i niemundurowi z Polski i Czech. Więcej informacji jest dostępne w naszym kalendarium.

Zapisy są już dostępne pod adresem:

http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4087

Udział w zawodach tegorocznej edycji będzie bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

 

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook