Prudnik24

Grzegorz Zawiślak kandydatem „Prudniczan”

Grzegorz Zawiślak kandydatem „Prudniczan”
27 sierpnia
15:12 2018

Podczas dzisiejszej konferencji „Stowarzyszenia Prudniczanie” potwierdzono, że kandydatem tej formacji w walce o fotel burmistrza Prudnika będzie Grzegorz Zawiślak – 42-letni przedsiębiorca, dyrektor produkcji nyskiej odlewni żeliwa, związany z Kukiz’15, które udzieliło mu poparcia w zbliżających się wyborach.

Grzegorz Zawiślak, szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci, urodził się w Prudniku i mieszka w Czyżowicach. Wykształcenie zdobywał na Politechnice Opolskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera na kierunku mechanika i budowa maszyn. Karierę zawodową rozpoczynał w Małapanew Zakłady OdlewniczeSp. z o.o. od stanowiska stażysty, awansując szybko na szefa biura marketingu. Pracował także w Wojewódzkim Inspektoriacie Transportu Drogowego w Opolu jako Inspektor Transportu Drogowego. Od 2006 r., z niewielkimi przerwami do dzisiaj, pracuje w Przedsiębiorstwie Max Sp. z o.o., gdzie pełni funkcję dyrektora produkcji, odpowiadając za funkcjonowanie Zakładu Odlewni Żeliwa w Nysie. W 2011 r. założył własną działalność – Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Kierowców zajmujący się m.in.: szkoleniami dla kierowców zawodowych, rozliczaniem czasu pracy kierowców oraz doradztwem z zakresu prawa transportu. W Prudnik Grzegorz Zawiślak jest także znany jako wolontariusz i lider Szlachetnej Paczki. Jak sam mówi – wolontariat nauczył mnie pokory oraz innego spojrzenia na biedę. Zobaczyłem, jak wielu jest potrzebujących w naszym regionie, jak dużo do zrobienia, by tym ludziom pomóc. Swój wolny czas spędza z rodziną, a oprócz tego ceni sobie turystykę górską i strzelectwo, którym pasjonuje się od szkolnych lat. Aktywnie działa w stowarzyszeniu 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej, biorąc udział w organizowaniu imprez o charakterze historyczno-patriotycznym.

Przez lata politykę omijał szerokim łukiem, ale w 2015 r. aktywnie włączył się w kampanię prezydencką Pawła Kukiza, a rok później wystartował w wyborach parlamentarnych z ramienia Kukiz’15, zdobywając ponad 3500 głosów.

Politykę traktuję jako służbę, bo to politycy są dla ludzi, a nie odwrotnie – mówi Zawiślak i dodaje –patrząc na nasze miasto widzę olbrzymi potencjał i mnóstwo przedsiębiorczych osób. Niestety potencjał ten jest obecnie krępowany, a chociażby na przykładzie lokalnych firm widać brak odpowiedniego wsparcia od aktualnie zarządzających gminą. Ten stan rzeczy musi się zmienić i czuję się na siłach, by te zmiany przeprowadzić, szczególnie, że posiadam odpowiednie zaplecze, które pomoże mi zmienić gminę Prudnik na miejsce, w którym każdy z nas chciałby mieszkać, pracować i wychowywać swoje dzieci.

Podczas konferencji prasowej Jarosław Szóstka zaprezentował liderów Prudniczan w wyborach do rady gminy, a będą to: Paweł Licznar (okręg 1), Jarosław Szóstka (okręg 2), Urszula Rzepiela (okręg 3) oraz Grzegorz Zawiślak (okręg 4). Więcej o konferencji prasowej „Prudniczan” przeczytacie w następnym numerze.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook