Prudnik24

Nowy basen: pokąpiemy się w „Sójce”. Wkrótce otwarcie

Nowy basen: pokąpiemy się w „Sójce”. Wkrótce otwarcie
22 września
17:24 2018

Nazwa kojarząca się z potocznym określeniem osiedla, na którym powstał nowy kryty basen, została wybrana spośród propozycji zgłoszonych w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Miejski w Prudniku.

Autorką nazwy jest Daria Borowski. Z tego tytułu otrzymała karnet na 50 bezpłatnych wejść do obiektu. Jak wyjaśnia prudniczanka, w jej otoczeniu zawsze funkcjonowało określenie „Sójcze Wzgórze”, które – podkreślmy, nie jest oficjalną nazwą tego miejsca, aczkolwiek ciągle bardzo popularną w naszym mieście (właściwa to: Jasionowe Wzgórze).

Otwarcie basenu ma mieć miejsce w sobotę 29 września. W skład kompleksu sportowego wchodzi też hala sportowa. Niecka pływalni ma wielkość 25/12,5 m. Goście basenu będą mogli skorzystać też z brodzików dla dzieci, jazuzzi oraz sauny. Obiekt będzie dostępny zarówno dla uczniów pobliskiej szkoły i przedszkola, a  także dla mieszkańców Prudnika. Z kolei stary basen na ul. Parkowej ma zostać zamknięty w obecnej formie, a plany są takie, by docelowo służył jako obiekt rehabilitacyjny. Fot.: Foto Medium

Maciej Dobrzański

 

Gazeta Prudnik24 – numer 209

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook