Prudnik24

PiS przedstawił kandydatów

PiS przedstawił kandydatów
29 września
21:34 2018

Dziś na prudnickim Rynku prudnicki PiS przedstawił kandydatów na radnych do gminy i powiatu. Sylwetki potencjalnych rajców przedstawiały: Teresa Barańska oraz poseł Katarzyna Czochara, szefowa wojewódzkich struktur rządzącej partii.

Katarzyna Czochara podkreślała, że program dla Prudnika jest innowacyjny, a kandydaci na radnych to osoby kompetentne, otwarte na ludzi. Wśród kandydatów najliczniejszą grupę stanowią nauczyciele i przedsiębiorcy.

Jaki program dla Prudnika ma PiS? Wśród pomysłów na rozwój gminy, kandydaci wymieniali m.in. kanalizację Szybowic, Rudziczki i Mieszkowic, zwiększenie budżetu obywatelskiego, zwłaszcza na terenach wiejskich. Ważnym postulatem jest poprawa jakości infrastruktury drogowej, czy też nowoczesne kierunki kształcenia w szkołach. Ubiegający się o mandat radnych powiatu mówili także o podniesieniu jakości usług prudnickiego szpitala.

Jedynki PiS-u w poszczególnych okręgach to: Jacek Urbański, Teresa Barańska, Alicja Isalska, Marcin Krasoń (do Rady Miejskiej) oraz Józef Meleszko, Dariusz Kolbek oraz Magdalena Sobczak (do Rady Powiatu).

Poseł Czochara wspomniała też o kandydaturze Teresy Barańskiej, która ubiega się o fotel burmistrza Prudnika. Swój program wiceszfowa dyrektora Opolskiego Ośrodka Doradctwa Rolniczego w Łosiowie przedstawiła m.in. w rozmowie z naszą gazetą. Link do wywiadu: https://prudnik24.pl/index.php/2018/09/25/nie-mam-powiazan-ze-starymi-ukladami/

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 209

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook