Prudnik24

Prudnicki PUP znów wśród liderów aktywizacji

Prudnicki PUP znów wśród liderów aktywizacji
15 listopada
17:44 2018

Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku już po raz drugi został doceniony w konkursie „Lider Aktywizacji Osób Młodych”, organizowanym przez stołeczną Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM, otrzymując w jego tegorocznej edycji nagrodę specjalną.

Z uznaniem ze strony Rady Nagrody spotkały się odbywające się od ponad 10 lat regularne spotkania warsztatowe doradców zawodowych prudnickiego urzędu pracy z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Młodzi ludzie są przygotowywani przez doradców zawodowych wejścia na rynek pracy, oraz otrzymują wsparcie w dokonywaniu właściwych wyborów zawodowych, dotyczących dalszej edukacji.

W ramach ogólnopolskiego konkursu „Lider Aktywizacji Osób Młodych” nagradzane są podmioty, w tym także publiczne instytucje rynku pracy, które w swoich działaniach wspierają młodzież „w sposób innowacyjny, przekraczający obowiązki ustawowe”. W tegorocznej edycji konkursu przyznano łącznie 12 nagród głównych, 9 nagród specjalnych i 10 wyróżnień.

Dodajmy, że prudnicki urząd pracy tytuł lidera aktywizacji osób młodych otrzymał już po raz drugi. Tym samym wyróżnieniem został uhonorowany przez fundację również w ubiegłorocznej edycji tego samego konkursu.

Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM działa od 2008 r. Jej celem jest promocja różnych przedsięwzięć podejmowanych przez osoby aktywne społecznie. Wśród realizowanych przez nią projektów są m.in.: „Inkubator Dojrzałej Przedsiębiorczości”, „Ogólnopolskie Forum Integracji Społecznej”, „Lider Równych Szans”, czy „Trzy sektory – razem można więcej”.

Maciej Dobrzański

 

 

 

 

Gazeta Prudnik24 – numer 192

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook