Prudnik24

Powiat: Roszkowski i Siano dalej na stanowiskach

Powiat: Roszkowski i Siano dalej na stanowiskach
18 listopada
13:17 2018

Pomimo dobrego wyniku, PiS nie przejmie władzy – koalicja MN-PO-PSL ma łącznie 9 radnych, co daje jej większość.  Podczas sobotniej sesji Rady Powiatu starostą – ( 10 głosów „za”) został Radosław Roszkowski, a wicestarostą Janusz Siano. Wybrano też zarząd powiatu: Sebastian Gerstenberg (MN), Dragomir Rudy (KO) – kandydaci zaproponowani przez starostę. Ostatni członek zarządu będzie znany w czwartek. Starosta Radosław Roszkowski zarekomendował  na to stanowisko Joachima Kosza (MN), ale decyzja zostanie przesunięta, ponieważ ten musiał opuścić obrady (kandydat musi osobiście przed Radą wyrazić zgodę na kandydowanie).

Powiedzieli dla Radia Opole:

Radosław Roszkowski

– Silna pozycja tej partii (PiS – przyp. red.) w radzie powiatu budziła nasze pewne zaniepokojenie. Okazuje się, że zdecydowana liczba radnych, bo aż 10 poparło moją kandydaturę. Sześciu radnych zagłosowało na moją kontrkandydatkę z PiS. Naszym celem jest współpraca z opozycją. Dlatego zdecydowaliśmy o oddaniu funkcji wiceprzewodniczącego rady przedstawicielowi opozycji, panu Józefowi Meleszce. Zagłosowaliśmy, przynajmniej większość koalicji, za tą kandydaturą.

Magdalena Sobczak (kandydatka PiS na starostę)

– To wybór radnych powiatowych stworzył możliwość kontynuacji tego, co było do tej pory. Myślę, że to się nie zmieni. Jako opozycja będziemy patrzeć na ręce i starać się wyłapywać wszystko, co jest niezgodne z przepisami i niewłaściwe. No i będziemy przyglądać się pracy starosty i wicestarosty.

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy





Facebook