Prudnik24

Dubrovnik Open szczęśliwy dla zawodników z Klubu Sportów Walki

Dubrovnik Open szczęśliwy dla zawodników z Klubu Sportów Walki
22 listopada
18:16 2018

76 medali w tym 16 złotych dla Kadry Narodowej  na Bałkanach i pierwsze miejsce w klasyfikacji drużyn, MVP wśród seniorek dla Julii Furtyk! To sukcesy zawodników Opolskiego Klubu Sportów Walki. 

27 października 2018 roku ekipa Polskiej Federacji Taekwon-do uczestniczyła w Dubrovnik Open, który zaliczamy do cyklu Pucharu Europy PFT. Tym razem nasi zawodnicy rywalizowali z koleżankami i kolegami z Taekwon-do ITF (zarówno tego z siedzibą w Austrii jak i tego z siedzibą w Hiszpanii). Na starcie: Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Austria, Słowenia, Serbia no i Polska. Było to dla nas kolejne fantastyczne doświadczenie, nowe znajomości i kontakty, kilka ciekawych zaproszeń na rok przyszły.

Jelena, Sanja i Daria ! Dziękujemy Wam bardzo za ciepłe przyjęcie i dobrą organizację turnieju ! Dziękuję za pracę naszym sędziom: Rajmundowi Felusiakowi (Wałbrzych), Karolowi Winiszewskiemu (Słupsk) i Grzegorzowi Kulpie (Nysa) ! Naprawdę dobra robota na międzynarodowym poziomie ! Dziękuję wreszcie wszystkim trenerom, którzy opiekowali się swoimi ( i nie tylko swoimi ) zawodnikami podczas turnieju !

Gratuluję zawodnikom – Z Opolskiego Klubu Sportów Walki, którzy otrzymali powołania do Kadry Narodowej Taekwon-do i walnie przyczynili się do osiągniętego sukcesu zdobywając łącznie 7 medali w tym 3 złote tj.

Janiszewski Adam 3 miejsce układy formalne, sekcja Grodków, Trener Marek Wyka 5 Dan,

Klimczak Paweł 2 miejsce walka ciągła seniorów, sekcja Głuchołazy, Trener Michał Żurawiecki 2 Dan,

Rojowski Mateusz 1 miejsce walka ciągła seniorów, sekcja Grodków, Trener Marek Wyka 5 Dan,

Nowak Tymoteusz 1 miejsce walka ciągła kadetów, sekcja Prudnik, Trener Rafał Wilk 3 Dan,

Gębala Jakub 3 miejsce walka ciągła kadetów, sekcja Głuchołazy, Trener Michał Żurawiecki 2 Dan,

Raduchowska Oliwia 1 miejsce walka ciągła juniorek młodszych, 2 miejsce układy formalne, sekcja Namysłów, Trener Mateusz Rojowski 4 DanJaniszewski Adam 3 miejsce układy formalne, sekcja Grodków, trener Marek Wyka 5 Da.Klimczak Paweł 2 miejsce walki seniorów, sekcja Głuchołazy, trener Michał Żurawiecki 2 Dan

Rojowski Mateusz 1 miejsce walki seniorów, sekcja Grodków, trener Marek Wyka 5 Dan

Nowak Tymoteusz 1 miejcse walki kadetów, sekcja Prudnik, trener Rafał Wilk 3 Dan

Gębala Jakub 3 miejsce walki kadetów, sekcja Głuchołazy, trener Michał Żurawiecki 2 Dan

Raduchowska Oliwia 1 miejsce walki juniorek młodszych, 2 miejsce układy formalne, sekcja Namysłów, trener Mateusz Rojowski 4 Dan

Janiszewski Adam 3 miejsce układy formalne, sekcja Grodków, trener Marek Wyka 5 Dan

Klimczak Paweł 2 miejsce walki seniorów, sekcja Głuchołazy, trener Michał Żurawiecki 2 Dan

Rojowski Mateusz 1 miejsce walki seniorów, sekcja Grodków, trener Marek Wyka 5 Dan

Nowak Tymoteusz 1 miejcse walki kadetów, sekcja Prudnik, trener Rafał Wilk 3 Dan

Gębala Jakub 3 miejsce walki kadetów, sekcja Głuchołazy, trener Michał Żurawiecki 2 Dan

Raduchowska Oliwia 1 miejsce walki juniorek młodszych, 2 miejsce układy formalne, sekcja Namysłów, trener Mateusz Rojowski 4 Dan

Puchar dla najlepszej drużyny zawodów ( POLSKI)  zabrał na stałe najmłodszy uczestnik wyjazdu, ośmioletni Filip Dopierała z Konina (trener Marcin Starik). Najlepszą seniorką zawodów została Julia Furtyk ze Świebodzic (trener Jarosław Włochal). Podwójne gratulacje zatem !

W zasadzie możemy śmiało powiedzieć, iż ZAGRAŁO WSZYSTKO !!!

Prócz sportowych sukcesów było również zwiedzanie. Wszak w nazwie Fundacji mamy „Ucz się Świata z Taekwon-do!”. No i uczyliśmy się – i to nie ostatni raz, ponieważ ten aspekt naszych wyjazdów jest równie ważny jak sportowy.

Całe stare miasto celu naszej podróży jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Sam spacer przenosi nas w czasie, a jeśli dodamy do tego wspaniałą pogodę, to mamy 2 zaczarowane dni w Dubrovniku – perle Adriatyku ! Losy tego miejsca są bardzo pokręcone, dlatego też zainteresowanych odsyłam do głębszej i profesjonalnej literatury.

Dubrovnik to także filmowa Stolica Siedmiu Królestw w serialu „Gra o tron” – sceny kręcono w obrębie murów Starego Miasta; tu na starówce wyznaczono miejsce spotkań Wróbli, tu na barokowych schodach, grających Schody do Wielkiego Septu Baleora, rozegrała się słynna scena wstydu. Dla kilku naszych zawodników, wielbicieli tego filmu, była to uczta!

Ciekawostka na koniec – w Dubrovniku znajduje się najstarsza apteka w Europie…

Rozważania na temat następnego kierunku naszych zmagań już trwają…

Trenuj Taekwon-do ! Ucz się Świata z Taekwon-do !

Pozdrawiam Serdecznie!

Marek Wyka 5 Dan

Trener Kadry Narodowej Polskiej Federacji Taekwon-do.

Trener w Opolskim Klubie Sportów Walki.

 

 

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook