Prudnik24

Kamil Bortniczuk posłem

Kamil Bortniczuk posłem
22 listopada
17:16 2018

Zgodnie z tym, co pisaliśmy w poprzednim wydaniu gazety – Głuchołazy mają posła. Mowa o Kamilu Bortniczuku, który zasiadł w sejmowych ławach na ulicy Wiejskiej w wyniku wyboru na burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego.

Kamil Bortniczuk startował w  wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Wówczas to uzyskał 2564 głosów. Zajął tym samym 7 pozycję na listach PiS-u. Z naszego województwa to ugrupowanie zdobyło 4 mandaty. Ale Sławomir Kłosowski chwilę potem został posłem do Parlamentu Europejskiego. Z kolei Jerzy Żyżyński objął funkcję w Radzie Polityki Pieniężnej. W efekcie panowie musieli zrzec się mandatu poselskiego. Ich miejsce zajęli następni z listy – Katarzyna Czochara i Bartłomiej Stawiarski. Bo to oni w kolejności mieli najwięcej głosów.

Teraz, kiedy Stawiarski został burmistrzem Namysłowa, musi zrzec się mandatu poselskiego. Następnym na liście z 2564 głosami jest właśnie Kamil Bortniczuk i to on reprezentuje ziemię głuchołaską w Sejmie.

„Ślubuje. Tak mi dopomóż Bóg” – powiedział Kamil Bortniczuk podczas wczorajszego uroczystego ślubowania w Sejmie RP.  Ślubowanie przyjął Marszałek Sejmu. Odbyło się ono przy niemal komplecie na sali plenarnej.

Tekst ślubowania zawarty jest w art. 104 ust. 2 Konstytucji. Odczytuje go marszałek. Poszczególni posłowie (senatorowie), wezwani imiennie przez sekretarza, potwierdzają słowa ślubowania wypowiadając: Ślubuję. Konstytucja dopuszcza dodanie po ślubowaniu słów: Tak mi dopomóż Bóg.

„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.”

W sumie sześcioro nowych posłów złożyło w środę ślubowanie przed Sejmem. Zastąpią oni posłów, którzy zdobyli mandat wyborach samorządowych. W ławach sejmowych zasiadło trzech nowych posłów PiS, dwie posłanki z PO i jeden poseł wybrany z listy Kukiz’15.

Dla Głuchołaz, powiatu nyskiego, Opolszczyzny i Rzeczypospolitej!

-napisał po ślubowaniu nowy poseł Kamil Bortniczuk

Iwona Michałek z „Porozumienia” napisała z kolei

Witamy w naszym gronie młodego, mądrego, twórczego i pracowitego polityka. Kamil Bortniczuk będzie znakomitym wzmocnieniem „Porozumienia” Zjednoczonej Prawicy w Parlamencie.

Maciej Dobrzański, glucholazyonline.com

FOTO:AGS/wm

 

Gazeta Prudnik24 – numer 188

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook