Prudnik24

Kim jest nowy burmistrz Prudnika?

Kim jest nowy burmistrz Prudnika?
23 listopada
16:31 2018

We wtorek Grzegorz Zawiślak został oficjalnie zaprzysiężony na burmistrza. Wcześniej znany był w Prudniku między innymi ze swojej działalności w ramach Szlachetnej Paczki.  Przyjrzyjmy się zatem bliżej osobie nowego szefa gminy.

– Szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci, urodził się w Prudniku i mieszka w Czyżowicach. Wykształcenie zdobywał na Politechnice Opolskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera na kierunku mechanika i budowa maszyn – przedstawia nowego burmistrza Jarosław Szóstka, prezes Stowarzyszenia Prudniczanie.

Grzegorz Zawiślak karierę zawodową rozpoczynał w Małapanew Zakłady Odlewnicze Sp. z o.o. od stanowiska stażysty, awansując szybko na szefa biura marketingu. Pracował także w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Opolu jako inspektor TD. Od 2006 r., z niewielkimi przerwami do dzisiaj, pracuje w Przedsiębiorstwie Max Sp. z o.o., gdzie pełni funkcję dyrektora produkcji, odpowiadając za funkcjonowanie Zakładu Odlewni Żeliwa w Nysie. Jest także aktywnym przedsiębiorcą – w 2011 r. założył własną działalność – Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Kierowców zajmujący się m.in.: szkoleniami dla kierowców zawodowych i rozliczaniem ich czasu pracy.

W Prudniku Grzegorz Zawiślak jest także znany jako wolontariusz i lider Szlachetnej Paczki.  Jak często podkreśla w rozmowach na ten temat, wolontariat nauczył go pokory oraz innego spojrzenia na biedę. Nowy burmistrz zauważa, że w naszym regionie jest wielu potrzebujących i dużo do zrobienia, by tym ludziom pomóc.

Grzegorz Zawiślak swój wolny czas spędza z rodziną, a oprócz tego ceni sobie turystykę górską i strzelectwo, którym pasjonuje się od najmłodszych lat. Aktywnie działa w stowarzyszeniu 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej, biorąc udział w organizowaniu imprez o charakterze historyczno-patriotycznym. Przez lata politykę omijał szerokim łukiem, ale w 2015 r. aktywnie włączył się w kampanię prezydencką Pawła Kukiza, a rok później wystartował w wyborach parlamentarnych z ramienia Kukiz’15, zdobywając ponad 3500 głosów.

„Politykę traktuję jako służbę, bo to politycy są dla ludzi, a nie odwrotnie. Patrząc na nasze miasto, widzę olbrzymi potencjał i mnóstwo przedsiębiorczych osób.” – opisywał Zawiślak swoje stanowisko jeszcze przed wyborami. Dziś, gdy został wybrany na burmistrza, ma możliwość, by zrealizować swoje obietnice. A wyborcy zapowiadają, że będą śledzić działania burmistrza, na którego postawili.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook