Prudnik24

Posłowie: chcemy współpracować z nowym burmistrzem

Posłowie: chcemy współpracować z nowym burmistrzem
30 listopada
20:10 2018

Do Prudnika przybyli dziś posłowie Paweł Grabowski i – świeżo upieczony – Kamil Bortniczuk. W trakcie konferencji prasowej zadeklarowali chęć współpracy z burmistrzem Grzegorzem Zawiślakiem. Ten przedstawił również oficjalnie nowego wiceburmistrza – Jarosława Szóstkę.

– Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w pierwszej konferencji prasowej pana burmistrza. Pochodzę z sąsiednich Prudnikowi Głuchołaz. Państwa region jest dość bogaty w parlamentarzystów – macie przedstawicieli w Sejmie i Senacie, ale na tym pokładzie rąk do pracy nigdy za wiele. Ja też deklaruję wsparcie dla tutejszych lokalnych działań, zwłaszcza, że z panem burmistrzem lubimy się i znamy nie od dziś – mówił Bortniczuk, reprezentujący w parlamencie ugrupowanie Porozumienie Jarosława Gowina.

Drugi z posłów – Paweł Grabowski (Kukiz’15) po raz kolejny gratulował Zawiślakowi wyboru, ciesząc się, że – jak to określił – nowemu burmistrzowi udało się przekonać mieszkańców do zmian. – W ciemno wspierałem ten wysiłek Grzegorza w czasie kampanii i teraz również będę się uważnie przyglądał jego działaniom – mówił parlamentarzysta, nadmieniając, że Grzegorz Zawiślak wspierał go często, jako posła, dobrą radą.

– Czuję się zobowiązany wobec niego już nie tylko personalnie, ale także wobec Prudnika, jako jednego z największych miast Opolszczyzny, żeby tutaj faktycznie nie tyle często bywać, ale wspierać lokalne władze, które będą chciały realizować projekty dla mieszkańców. Z tego względu spotkałem się też dzisiaj ze starostą Roszkowskim, aby porozmawiać o najważniejszych dla powiatu sprawach. – opowiadał Grabowski.

Grzegorz Zawiślak z marszu wręczył obu posłom pismo z prośbą o interwencję w sprawie projektu gminy zatytułowanego „Modernizacja przedszkolnych obiektów sportowych w gminie Prudnik”, który złożony został w marcu tego roku do ministerstwa sportu w ramach jednego z rządowych programów (chodzi o obiekty w Rudziczce i Szybowicach).

– Po ośmiu miesiącach od jego złożenia,jego status brzmi: „weryfikacja”. Liczę, że panowie posłowie pomogą i ta sprawa ruszy, bo dzieciaki czekają – stwierdził burmistrz.

Konferencja prasowa była też okazją do tego, by przedstawić nowego wiceburmistrza – Jarosława Szóstkę, wczoraj oficjalnie mianowanego na to stanowisko

– Tak jak mówiliśmy to w trakcie kampanii wyborczej, chcemy być łącznikami, elementem, który będzie aktywizował młodych i pokazywał, ze warto, tak jak my przez ostatnie cztery lata, działać społecznie, bo może to przynieść wymierne efekty w postaci wpływu na to, jak gmina będzie zarządzana. Przez cztery lata byliśmy otwarci, podawaliśmy do publicznej wiadomości nasze numery telefonów, konta na Facebooku, dlatego teraz mogę zagwarantować, że w dalszym ciągu tak będzie. Jestem otwarty zarówno na młodych, seniorów, jak i osoby w średnim wieku. Jestem do państwa dyspozycji w każdej chwili. – zapowiedział samorządowiec.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook