Prudnik24

Rezygnacja Arrivy: burmistrz zbulwersowany

Rezygnacja Arrivy: burmistrz zbulwersowany
30 listopada
19:05 2018

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak odniósł się do kwestii rezygnacji z dalszych usług przewozowych w Prudniku, jaką ogłosiła Arriva. 

Szef gminy powiedział dziennikarzom, że wczoraj wysłał pismo do zarządu Arrivy, w którym krytycznie ocenił jakość komunikacji z gminą Prudnik.

– Jestem zbulwersowany sposobem tratowania wieloletniego partnera, jakim jest gmina Prudnik. Dowiedziałem się o sprawie przez internet, w tym samym czasie, kiedy dowiedziały się media. Poprosiłem o pilne spotkanie, przedstawiciel Arrivy wyraził taką chęć i w przyszłym tygodniu pojawi się w urzędzie, niemniej sposób załatwienia tej sprawy jest dla mnie w największej mierze nieprofesjonalny.

Grzegorz Zawiślak ocenia, że gmina została postawiona w trudnej sytuacji, ale – jak zaznacza – wierzy, że magistrat poradzi sobie ze nalezieniem nowego przewoźnika.

– W przyszłym tygodniu będziemy spotykali się z różnymi przedsiębiorcami i rozpatrujemy różne warianty. To są naprawdę poważne przemyślenia, jak rozwiązać ten problem nawet nie na najbliższe miesiące, ale lata.Teraz musimy się uzbroić w cierpliwość. Na pewno ten problem rozwiążemy i będzie to z korzyścią dla prudniczan – podkreślił burmistrz.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook