Prudnik24

Prudnik-Krnov – pierwsze spotkanie

Prudnik-Krnov – pierwsze spotkanie
06 grudnia
20:07 2018

Pierwsza wizyta partnerska nowych władz Prudnika z przedstawicielami miasta partnerskiego – Krnova, miała miejsce 2 grudnia. Gminę reprezentował wiceburmistrz Jarosław Szóstka oraz szefowa Agencji Promocji i Rozwoju – Małgorzata Halek-Malinowska.

Dla Szóstki i Tomasa Hradila – wiceburmistrza Krnova było to pierwsze spotkanie tego typu, ponieważ obaj niedawno objęli funkcje. Krnov reprezentowali też – burmistrz Pavel Moravc i drugi jego zastępca – Miroslav Binar.

Włodarze zapewnili, że zamierzają podejmować dalsze działania na rzecz rozwoju partnerstwa miast.

– Rozmawialiśmy o planach na przyszłość. Oprócz dotychczasowych prężnych działań z zakresu turystyki i kultury planujemy szerszą współpracę w zakresie przedsiębiorczości – komentuje Jarosław Szóstka. Dodajmy, że włodarze tego samego dnia otwarli Jarmark Bożonarodzeniowy w Krnovie.

Przypomnijmy, że umowa partnerska między Prudnikiem i Krnovem została zawarta w 2002 roku jeszcze za czasów burmistrza Zenona Kowalczyka. „Od tego czasu współpraca nieprzerwalnie trwa i pogłębia się na niwie społecznej i kulturalnej.” – ocenia się na stronie prudnik.pl.

Wiceburmistrz Hradil odwiedzi też Prudnik jutro przy okazji otwarcia prudnickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook