Prudnik24

Prudnik na pielgrzymim szlaku do Jerozolimy?

Prudnik na pielgrzymim szlaku do Jerozolimy?
25 grudnia
14:50 2018

Pojawiła się inicjatywa włączenia obszaru powiatu prudnickiego do tworzonego polskiego odcinka europejskiego szlaku pielgrzymiego do Jerozolimy.

W tej sprawie ze starostą prudnickim Radosławem Roszkowskim spotkali się: Ryszard i Anna Chudzikowie z Łodzi, Beata Mika z Góry Kalwarii i Sławomir Molęda z Żelechowa – członkowie międzynarodowego stowarzyszenia Jerusalem Way, które stawia sobie za cel tworzenie i propagowanie szlaków pielgrzymkowych do Jerozolimy na wzór dróg Św. Jakuba do Santiago de Compostela.

Podpisany został list intencyjny w sprawie przystąpienia Powiatu Prudnickiego do projektu wytyczenia polskiej części szlaku.

– Koncepcja ta jest istotna dla rozwoju turystyki na naszym terenie. Dobrze się stało, że koordynatorem tworzenia części tego szlaku w Polsce został ustanowiony Sławomir Molęda – obecnie mieszkaniec Żelechowa w woj. mazowieckim, ale z pochodzenia prudniczanin, a prywatnie mój rówieśnik i kolega z czasów liceum ogólnokształcącego – mówi starosta prudnicki, Radosław Roszkowski.

Nowo tworzony szlak ubiega się o uznanie go przez Radę Europy za Europejski Szlak Kulturowy. Ewentualna pozytywna decyzja zaowocuje możliwością sięgania po znaczące środki unijne na budowę infrastruktury turystycznej.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook