Prudnik24

Obrabiają sklepy jubilerskie

Obrabiają sklepy jubilerskie
06 stycznia
13:19 2019

Prudniccy policjanci szukają sprawców włamań oraz usiłowania włamania do sklepów jubilerskich na terenie Prudnika. Do wszystkich zdarzeń doszło w listopadzie.

Jak wyjaśnia nam rzecznik prudnickiej policji mł. as. Andrzej Spyrka, metoda działania przestępców polegała na wybiciu szyby, a następnie kradzieży biżuterii o wartości ponad 70 000 złotych. Wizerunek jednej z osób został zarejestrowany przez monitoring. – Zaangażowanie internautów na pewno się przyda – podkreśla nasz rozmówca.

Do tych trzech zdarzeń doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. na terenie Prudnika. Sprawca w dwóch przypadkach wybijając szybę w sklepach z wyrobami jubilerskimi, dostał się do środka skąd skradł biżuterię wartą ponad 70 000 złotych. W jednym przypadku skończyło się na usiłowaniu włamania – właśnie z tej sytuacji policja publikuje nagranie z wizerunkiem osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo.

– Policjanci podczas oględzin zabezpieczyli m.in. zapis monitoringu, który zarejestrował wizerunek podejrzewanego o te przestępstwa młodego mężczyznę. Śledczy ustalili ponadto, że osoba ta nie działała sama. Prawdopodobnie ci sami sprawcy mogą mieć związek z innymi przestępstwami o podobnym charakterze, które miały miejsce na terenie województwa opolskiego. – kontynuuje rzecznik Spyrka.

Osoby, które rozpoznają tego mężczyznę lub mają inne dodatkowe informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy kradzieży, prosimy o telefoniczny kontakt z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Prudniku pod nr tel. 695 872 282 bądź dyżurnym policji w Prudniku – tel. 77 434 18 03.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook