Prudnik24

Pobili i grozili wykorzystaniem seksualnym. Są skazani

Pobili i grozili wykorzystaniem seksualnym. Są skazani
13 stycznia
14:08 2019

W miniony wtorek dwóch mieszkańców Prudnika zostało skazanych przez Sąd Okręgowy w Opolu na kary 3 i 4 lat więzienia. Sąd uznał ich za winnych rozboju i zmuszenia przypadkowego mężczyzny do innej czynności seksualnej.

Poszkodowany to mieszkanie Prudnika. W sierpniu udał się on na „zieloną trawkę” za miasto, by odpocząć na łonie przyrody. Tam podeszli do niego 33-letni Błażej L. oraz jego kompan 47-letni Mariusz M. Pobili mężczyznę, zabrali mu 12 zł., grozili śmiercią oraz zmusili do innej czynności seksualnej – w tym wypadku dotykania twarzą penisa jednego z nich. Na szczęście na miejsce przybył przypadkowy przechodzień, na widok którego sprawcy uciekli. Szybko złapała ich jednak policja.

Jak informuje „Nowa Trybuna Opolska” obaj nie przyznali się do zarzutów, stwierdzili, że dopuścili się pobicia poszkodowanego. Sąd zmodyfikował jeden z zarzutów, uznając, że nie doszło do usiłowania zgwałcenia poszkodowanego, ale do groźby usiłowania zgwałcenia oraz do tzw. innej czynności seksualnej. Uznał ponadto, że doszło do rozboju. Sąd skazał Błażeja Ł. Na 4 lata więzienia, a Mariusza M. na trzy lata odsiadki. Wyrok nie jest prawomocny.

(j)

Za: „NTO”

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook