Prudnik24

Szpital: e-usługi i nowy sprzęt

Szpital: e-usługi i nowy sprzęt
20 stycznia
13:48 2019

Pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego pomogą głubczyckiemu szpitalowi dołączyć do grona placówek, które oferują e-usługi.

Dzięki temu usprawni się funkcjonowanie personelu i pacjentów. Od tej pory rozwiązania informatyczne będą dotyczyły prowadzenia dokumentacji medycznej, administracji, księgowości oraz kadr. Zinformatyzowana zostanie również – jak zapowiada Dariusz Szymański, dyrektor do spraw medycznych – rejestracja szpitala.

– My sobie zdajemy sprawę z tego, że jest duża grupa pacjentów, dla których posługiwanie się internetem, czy tymi nowymi środkami elektronicznymi sprawia jakąś trudność. Także rejestracja i cała jej działalność, w taki sposób jak do tej pory była prowadzona, to będzie prowadzona nadal. Natomiast w tej chwili, jeżeli kolejka o 7.00 rano do rejestracji liczyła 30, 40 osób, to po wprowadzeniu e-usług będzie wynosiła 7,8. – opisywał w audycji Radia Opole”.

Dyrekcja placówki zapowiada konstynuację programów związanych z poprawą wydajności i skuteczności leczenia chorób cywilizacyjnych oraz opieki nad matką i dzieckiem. W ich ramach w 2018 rou została doposażona część oddziałów.

– Dokonaliśmy już zakupów sprzętów na blok operacyjny, czy sprzętu diagnostycznego. Wyposażyliśmy w nowy sprzęt pracownię endoskopową i pracownię radiologiczną. To są takie trzy główne rzeczy, gdzie te wydatki są największe. – mówił Szymański.

Wkład własny szpitala wyniesie milion zł. Resztę kwoty pokryje Regionalny Program Operacyjny.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy





Facebook