Prudnik24

Niedoszły burmistrz stanie przed sądem

Niedoszły burmistrz stanie przed sądem
22 stycznia
17:56 2019

Fałszowanie dokumentów i posłużenie się nimi przy próbie rejestracji kandydatów do Rady Miejskiej – o to oskarżony jest Wojciech B., prudnicki przedsiębiorca, który w zeszłorocznej kampanii samorządowej próbował wystartować w wyborach na burmistrza Prudnika.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu Rejonowego w Prudniku. Mariusz Łojko, zastępca prokuratora rejonowego, w rozmowie z „Nową Trybuną Opolską” poinformował, że Wojciech B. jest oskarżony o przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów oraz przeciwko wyborom. Jak podał dziennik, a także „Radio Opole”, przedsiębiorca przyznał się do winy. Więcej szczegółów dotyczących tej sprawy na razie nie znamy, gdyż prokuratura nie chce o nich informować.

Przypomnijmy, że jesienią tego roku, B. zapowiadał start w wyborach, zarejestrował też komitet wyborczy wyborców, ale nie zdołał zarejestrować kandydatów na radnych, ponieważ odmówiła tego komisja wyborcza. W efekcie biznesman nie mógł wystartować w wyborach na burmistrza. Prudnicka Miejska Komisja Wyborcza uznała ponadto, że na złożonych jej listach występują poważne braki, które uniemożliwiały akceptację list. Jak podaje „NTO” powołując się na nieoficjalne informacje, Wojciech B. miał się posłużyć listą z podpisami osób popierających inny komitet wyborczy.
– Przestępstwo dotyczy przerobienia dokumentu jakim jest lista z podpisami obywateli zgłaszających kandydatów w wyborach.  – wyjaśniał w rozmowie z „Radiem Opole” Mariusz Łojko.

To właśnie komisja wyborcza zawiadomiła prokuraturę, że mogło dojść do oszustwa wyborczego polegającego na próbie fałszerstwa dokumentów.

Niedoszłemu burmistrzowi grozi do 5 lat więzienia.

„Oskarżony nie chciał komentować sprawy w prasie. W mediach społecznościowych tłumaczył się pobytem w szpitalu, który uniemożliwił mu dopilnowanie kwestii formalnych”. – czytamy na łamach „NTO”.

To nie pierwszy konflikt z prawem B. Kilka lat temu oskarżony był o nielegalne posiadanie broni. O sprawie pisała „NTO”: https://nto.pl/wyrok-za-nielegalne-posiadanie-broni/ar/9041175

(j)

Za: „Nowa Trybuna Opolska”, „Radio Opole”

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook