Prudnik24

Prudnicki „Medyk” wysoko w Polsce!

Prudnicki „Medyk” wysoko w Polsce!
26 stycznia
12:28 2019

W tegorocznym rankingu techników miesięcznika „Perspektywy” Zespół Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka zajął 85 miejsce w skali całego kraju. Przekłada się to na tytuł Złotej Szkoły 2019. Wyróżniono też dwie inne szkoły z powiatu prudnickiego.

„W stosunku do roku ubiegłego odnotowaliśmy awans o 88 miejsc. W skali województwa uplasowaliśmy się na wysokim 5 miejscu (w poprzednim rankingu było to miejsce 8). Natomiast w powiecie prudnickim jesteśmy technikum o najwyższej punktacji!” – czytamy na fanpage’u Facebookowym szkoły.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych, oraz System Informacji Oświatowej.

W rankingu znalazły się też dwie inne placówki z powiatu prudnickiego. I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza uplasowało się na 13 miejscu w rankingu regionalnym i 514 w ogólnopolskim, co daje tytuł „Brązowej Szkoły 2019”. Wyróżniono także Technikum działające w ramach powiatowego Zespołu Szkół w Głogówku. placówka może poszczycić się tytułem „Srebrnej Szkoły”, a jej lokata to: 11 miejsce województwie i 257 w Polsce.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 209

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook