Prudnik24

Wybierają sołtysów i rady

Wybierają sołtysów i rady
03 lutego
11:01 2019

W sołectwach gminy Prudnik trwa maraton wyborczy – sołtysów i rad. Zobaczmy kogo już wybrano i gdzie – już za chwilę – lokalne społeczności przystąpią do głosowań.

Do tej pory wyboru dokonano w Wierzbcu, Czyżowicach i Niemysłowicach. W pierwszej z tych wsi doszło do zmiany na stanowisku sołtysa – Grzegorza Bobowskiego (sprawował funkcję 8 lat) zastąpił Mieczysław Mrozek.
Nowy skład Rady Sołeckiej Wierzbca prezentuje się następująco: Zdzisław Stokłosa, Monika Muszelik, Grzegorz Bobowski, Aneta Kolan, Henryk Szmulik, Roman Łotocki i Piotr Lizak.

W Niemysłowicach sołectwem nadal kierować będzie Lidia Wrońska. W radzie zasiądą z kolei: Anna Niedźwiecka, Jolanta Szablowska-Faron, Piotr Wiszniewski, Dariusz Kuliszczak i Piotr Pałys.

Społeczność Czyżowic po raz kolejny pokazała swoje zaufanie do dotychczasowej sołtys – Alicji Zawiślak, która zdecydowanie wygrała tegoroczne wybory. W radzie sołeckiej znaleźli się – Paweł Licznar, Sylwa Mikołajów, Piotr Zebzda, Dawid Furman oraz Dawid Licznar.

Nadmieńmy, że w wymienionych spotkaniach wyborczych udział brali burmistrzowie: Grzegorz Zawiślak oraz Jarosław Szóstka.

Kolejne wybory przed nami. Ich harmonogram prezentuje na swojej stronie internetowej gmina Prudnik pod linkiem: https://prudnik.pl/6447/wybory-soltysow-i-rad-soleckich.html.

Wierzbiec

Niemysłowice

Czyżowice

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook