Prudnik24

Głuchołazy: jest już bezpłatna komunikacja dla wszystkich sołectw

Głuchołazy:  jest już bezpłatna komunikacja dla wszystkich sołectw
18 lutego
20:48 2019

Gmina Głuchołazy wprowadza bezpłatna komunikację dla wszystkich sołectw. Połączenia są realizowane od 11 lutego 2019 roku w ramach umowy pod nazwą Świadczenie usług publicznych w zakresie publicznego transportu zbiorowego oraz realizacji zadań oświatowych, których wykonawcą będzie PKS w Nysie Sp. z o.o.

W ramach tej obowiązującej umowy zostałazlecona usługa w zakresie bezpłatnej komunikacji gminnej. W ten sposób zostanie zrealizowane planowane przez burmistrza Głuchołaz rozszerzenie darmowej komunikacji autobusowej na wszystkie miejscowości gminy. Ma to istotne znaczenie dla Pokrzywnej, Jarnołtówka i Podlesia, które dotychczas obsługiwała Arriva w ramach komunikacji międzygminnej.

Zakresem komunikacji zostaną objęte miejscowości: Sławniowice, Burgrabice, Biskupów, Gierałcice, Markowice, Polski Świętów, Sucha Kamienica, Nowy Świętów, Wilamowice Nyskie, Bodzanów, Stary Las, Nowy Las, Charbielin, Podlesie, Konradów, Jarnołtówek, Pokrzywna. PKS w Nysie Sp. z o.o. nadal na dotychczasowych zasadach będzie świadczył usługę dowozu dzieci do szkół za biletem miesięcznym, ale autobusem będzie mógł również przejechać każdy pasażer bez konieczności wnoszenia opłaty za przejazd.

Zgodnie z podpisanym w dniu 01.02.2019r. Aneksem nr 6/2019 do umowy o świadczenie usług publicznych w zakresie publicznego transportu zbiorowego oraz realizacji zadań oświatowych, każdy pasażer otrzyma bilet uprawniający do przejazdu za który nie będzie musiał płacić. Opłaty za wydane przez kierowcę bilety poniesie gmina. Oczywiście dla zachowania bezpieczeństwa podróżujących dzieci szkolnych, będą one miały pierwszeństwo przejazdu autobusami, nad czym kontrole sprawować będą Panie opiekunki.

Wszelkie informacje na temat funkcjonującego rozkładu jazdy komunikacji realizowanej przez PKS Nysa sp. z o.o. udziela operator: PKS w Nysie Sp. z o.o. ul. Piłsudskiego 41 , 48-303 Nysa tel. 77 433-40-41.

Portal nowe.glucholazy.pl zamieszcza też rozkład jazy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej, który od 11 lutego 2019 roku również się zmienia. Zachowuje on jednak dotychczasową formę i jak w okresach poprzednich wykonywanych będzie 7 kursów w dni robocze i 4 kursy w soboty, niedziele i święta. Rozkład pod linkiem: https://nowe.glucholazy.pl/1673-autobusem-po-gminie-glucholazy

Za: nowe.glucholazy.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook