Prudnik24

Od dziś zmiany w strefie

Od dziś zmiany w strefie
20 lutego
20:04 2019

Dziś weszły w życie zmiany w funkcjonowaniu prudnickiej strefy płatnego parkowania.

Najważniejszą zmianą jest możliwość darmowego zaparkowania na okres siedmiu minut. Władze gminy tłumaczą, że jest to wystarczający czas dla załatwienia drobnych spraw. W tym celu należy wpisać numer rejestracyjny (podanie numeru jest dobrowolne), nacisnąć przycisk akceptuj, a wyciągnięty bilet wstawić za szybę pojazdu.

Jeśli chodzi o płatności, to tu też zaproponowano nowe rozwiązanie, postulowane zresztą niejednokrotnie przez mieszkańców – będzie można dokonać płatności kartą. Taka możliwość wejdzie w życie od 1 marca tego roku.

Strefa będzie też funkcjonowała w innych godzinach – od 8 do 17 (wcześniej od 8 do 18). Wszystkie powyższe ułatwienia mają na celu – jak twierdzi burmistrz Grzegorz Zawiślak – uczynić strefę bardziej przyjazną dla mieszkańców i gości gminy Prudnik.

Przypomnijmy też, że strefa funkcjonuje od teraz w innej formule – w całości bowiem uzyskane z jej tytułu środki będą służyły gminie, która przejęła strefę od prywatnego podmiotu (wcześniej przychody dzielono po równo). Formalnie zarządcą jest tu spółka gminy Prudnik – ZUK.

Dziś zamontowano też nowe parkometry. Wobec często powracających pytań odpowiadamy: parkowanie w soboty jest darmowe.

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook