Prudnik24

Ustronianka się rozwija

Ustronianka się rozwija
28 lutego
19:18 2019

Jak informuje „Nowa Trybuna Opolska”, Ustronianka kupiła spółkę od czeskiej Kofoli za 13 mln euro.

Ustronianka przejęła od Czechów zakład w Kutnie i kilka marek znanych na polskim rynku. „NTO” podała, że właściciel Ustronianki – Spółka ZBM Capital kupiła wszystkie udziały w firmie Hoop Polska od czeskiego giganta w branży napojów spożywczych Kofola. Rozwijał on działalność na polskim rynku już od kilku lat, ale nie odniósł sukcesu. Dziennik informuje ponadto, że cena sprzedaży nie została ujawniona w oficjalnym komunikacie, jednak wedle spekulacji czeskiej prasy, może chodzić o kwotę nawet 13 milionów euro. Warto nadmienić, że sprzedaż na razie charakter warunkowy, a transakcja dojdzie do skutku po uzyskaniu zgody polskiego Urzędu Antymonopolowego.

Gdy transakcja dojdzie do skutku, Ustronianka uzyska zakład produkcji napojów w Kutnie, sieć dystrybucji oraz prawa do napojów takich marek jak: Hoop Cola, Jupik, Arcitc+, Paola. „NTO” dodaje, że działająca m.in. w Białej firma przejmuje także dystrybucję marki Nestea w Polsce.

„Spółka Hoop Polska zyska wiarygodnego i stabilnego właściciela, który dzięki bogatemu doświadczeniu w branży gwarantuje rozwój działalności” – tak brzmi oficjalny komunikat Kofoli. Założyciel i właściciel Ustronianki – Michał Bożek określił z kolei transakcję milowym krokiem w rozwoju założonej w 1980 roku firmy. Przypomnijmy, że rozlewnię w Białej przedsiębiorca odkupił od tamtejszego GS-u w 1994 roku. Obecnie bialski zakład jest w stanie w ciągu godziny wyprodukować 60 tysięcy butelek napojów.

(j)

Za: „NTO”

Fot. ustronianka.com.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook