Prudnik24

Pięciu radnych odeszło z PO

Pięciu radnych odeszło z PO
10 marca
14:43 2019

Rajcy kandydujący z ramienia Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach samorządowych rozstali się z Platformą Obywatelską. Zarząd partii niedawno poinformował, że nie może ponosić politycznej odpowiedzialności za decyzje radnych, których poglądów na konkretne sprawy to ugrupowanie nie popiera.

Szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej Franciszek Fejdych tłumaczy, że to sami radni zdecydowali, że chcą być samodzielni. Od tej pory nie mogą więc posługiwać się nazwą komitetu, z którego startowali w wyborach. Oświadczenie w tej sprawie publikowaliśmy w poprzednim wydaniu naszej gazety. Wśród wymienionych rajców są: Ryszard Czeczel, Zofia Zaprzałka-Krzemień, Zbigniew Kosiński, Edward Mróz i Tomasz Wisła.

Radni, którzy tłumaczyli swoją decyzję m.in. na antenie „Radia Opole” podkreślali, że kandydowali z list Komitetu Obywatelskiego, ponieważ najbliżej było im do poglądów tego ugrupowania. Nie stawiają oni jednak znaku równości, między poglądami Platformy Obywatelskiej, a swoimi. Jak wiadomo, kością niezgody okazało się m.in. głosowanie nad podwyżką za śmieci, którą radni poparli.

We wspomnianym oświadczeniu zarząd PO odniósł się też do osoby starosty Radosława Roszkowskiego. „Polityczne umocowanie Pana Radosław Roszkowskiego nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia i nie powinno być podkreślane przy ocenie działalności jednostki samorządu terytorialnego, jaką jest Powiat Prudnicki” – napisano w informacji dla społeczeństwa. Starosta nie komentuje sprawy. Poniżej oświadczenie zarządu PO. Zdjęcie radnych: Jan Poniatyszyn – „Radio Opole”

Jarosław Wojdyło

Gazeta Prudnik24 – numer 209

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook