Prudnik24

Doda zagra na Dniach Nysy

Doda zagra na Dniach Nysy
19 marca
12:34 2019

Gwiazdami tegorocznych Dni Nysy będą Doda, Blue Cafe i Golec uOrkiestra. Centrum wydarzeń będzie Stadion Miejski przy ul. Kraszewskiego. Tym samym odpadła tańsza opcja – z występami m.in. Krzysztofa Cugowskiego, Piersi i Anny Wyszkoni.

Przypomnijmy, że za święto miasta od kilki już lat odpowiada Agencja Rozwoju Nysy. Ogłasza ona przetarg ofert i wybiera organizatora imprezy. Tym razem akces zgłosiło 5 firm, w tym dwie rodzime. Zwyciężyła oferta nyskiego Stowarzyszenia Ad Astra, która to właśnie zapewni artystów takich jak Doda, Blue Cafe i Golec uOrksiestra. Propozycja opiewa – dodajmy – na 246 tysięcy zł. Jak podała „Nowa Trybuna Opolska”, najtańszą ofertę zaprezentowała Elementum ART, która chciała 199 tysięcy zł. Chodziło o koncerty m.in. Krzysztofa Cugowskiego, Piersi i Anny Wyszkoni. Agencja Rozwoju Nysy miała je ocenić niżej pod względem oryginalności i popularności wykonawców.

Cytowany przez „NTO” prezes Elementum ART Jakub Sanckali jest zdziwiony zaistniałą sytuacją, a w tekście podana jest informacja, że firma ta czuje się pomijana, pomimo organizacji dwóch masowych imprez – Sylwestra po Halą i styczniowego koncertu zespołu „Perfect”.

– Nasza oferta była najtańsza i najlepsza programowo, spełniliśmy wszystkie wymogi organizatora – komentował dla dziennika prezes Elementu. Argumentował, że Blue Cafe nie można porównywać pod względem popularności z Cugowskim i Anną Wyszkoni. Twierdził, że Krzysztof Cugowski, który obchodzi w tym roku 50-lecie pracy artystycznej, to jedna z lepszych postaci polskiej sceny muzycznej. Nadmieńmy, że firma starała się o organizację Dni Nysy po raz drugi. Przed rokiem jej oferta również została odrzucona.

Jakby nie było, trzeba przyznać, że opcja, która została wybrana, z pewnością zapewni nysanom niezapomniane wrażenia. W Polsce ciężko o większy kaliber niż choćby ciągle popularna i wzbudzająca wciąż duże emocje Doda.

Jak informuje portal nysa.eu, podczas święta miasta tradycyjnie nie zabraknie wesołego miasteczka, pysznego jedzenia, konkursów, rozgrywek sportowych i znakomitej atmosfery. Tegoroczne Dni Nysy odbędą się w dniach 24-26 maja. Fot. ONS.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook