Prudnik24

Podpisali umowę. Czeski zakład coraz bliżej

Podpisali umowę. Czeski zakład coraz bliżej
19 marca
20:37 2019

Kilka dni temu w Urzędzie Miejskim w Prudniku podpisano umowę, która znacznie przybliża powstanie w naszym mieście dużego zakładu, w którym pracę ma znaleźć nawet 200 osób. Mowa o czeskiej firmie Dul Radim.

Umowę na sprzedaż gruntów przy ul. Przemysłowej podpisali burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak i Jacek Bialik, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dokument dotyczy sprzedaży 10 hektarów terenu inwestycyjnego zlokalizowanego w przemysłowej części miasta. To właśnie tam firma Dul Radim zamierza wybudować zakład produkcji kamienia konglomerowanego stosowanego do wyposażania mieszkań i budownictwa. Jak już niejednokrotnie informowaliśmy, będzie to największa tego typu fabryka w Europie.

Temat, który głośny stał się jesienią, jest zatem bliski finalizacji. Przypomnijmy, że poseł Katarzyna Czochara, która zabiegała o to, by Czesi ulokowali swój biznes właśnie na ziemi prudnickiej, zapowiada, że zarobki wyniosą około 3,5 tysiąca zł. netto.

W październiku podczas konferencji prasowej w biurze posłanki szef firmy Radim Masny wyjaśniał, że lokalizacja w Polsce jest dla niego atrakcyjna min. ze względu na niższy niż w Czechach podatek CIT (u nas 15, u naszych sąsiadów 19 procent), ceni też bliskość Skandynawii, która jest jednym z rynków zbytu.

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook