Prudnik24

Gmina Prudnik: jak przebiegał strajk nauczycieli?

Gmina Prudnik: jak przebiegał strajk nauczycieli?
08 kwietnia
20:23 2019

Szefową prudnickiej oświaty – Marię Strońską zapytaliśmy, które placówki w gminie Prudnik przystąpiły dziś do ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Przy okazji dowiedzieliśmy się, ile dzieci zjawiło się w szkołach i przedszkolach.

Jak przekazała nam Maria Strońska, do strajku przystąpiło pięć placówek: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Prudniku, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr2 w Prudniku, Zespół Szkół w Prudniku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance i jego odpowiednik w Rudziczce. Nie przystąpili do akcji natomiast nauczyciele  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szybowicach. Tam lekcje odbywały się zgodnie z planem.

– Wszystkie placówki szkolne i przedszkolne zapewniły opiekę dzieciom, które zgłosiły się do placówki. – relacjonuje nasza rozmówczyni. Kolejne dane dotyczącą nauczycieli, którzy przystąpili do strajku w poszczególnych placówkach. W sumie zaprotestować zdecydowało się 180 pedagogów, w tym:  w ZSP nr 1 ( PSP nr 1 oraz PP nr 6) 36 nauczycieli, w ZSP nr 2 (PSP nr 3 oraz PP nr 1 i PPnr 4)-50 nauczycieli, w ZS ( PSP nr 4, PG nr 2 oraz PP nr 3 i PP nr 7) – 58 nauczycieli, w ZSP w Moszczance – 23 nauczycieli, w ZSP w Rudziczce – 13 nauczycieli. – Do nauczycieli dołączyli  również niektórzy  pracownicy obsługi. – nadmienia Maria Strońska.

Natomiast frekwencja w szkołach i przedszkolach  kształtowała w sposób następujący: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Prudniku – PSP nr 1 – 11 uczniów (15 uczniów przyszło na  lekcje matematyki i historii), PP nr 6 – 24 dzieci z oddziałów przedszkolnych; Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Prudniku – PSP nr 3 – 3 dzieci oraz uczniowie klas VIII  przyszli na zajęcia matematyki i języka polskiego, PP nr 1- 5 dzieci, PP nr 4 – brak dzieci; Zespół Szkół  w Prudniku – PSP nr 4 – 6 uczniów, PP nr 7- 14 dzieci w oddziałach przedszkolnych i PP nr 3 – 1 dziecko; Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Moszczance – szkoła – 4 uczniów, przedszkole – 11 dzieci, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rudziczce – szkoła i przedszkole – brak dzieci. – Oddziały żłobkowe w przedszkolach pracowały zgodnie z planem. – podsumowuje Maria Strońska.

Strajk jest bezterminowy, więc możliwe, że w kolejnych dniach szkoły nadal będą opustoszałe.

UZUPEŁNIENIE: Jak wskazała na Facebooku radna Katarzyna Licznar do strajku nie przystąpiła również Szkoła Podstawowa w Łące Prudnickiej. Wyjaśnijmy jednak, że ta placówka ta nie podlega pod gminę – prowadzi ją lokalne stowarzyszenie.

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook