Prudnik24

Dwie kandydatki do Europarlamentu

Dwie kandydatki do Europarlamentu
12 kwietnia
15:11 2019

Dwie kandydatki to jednocześnie jedyne osoby z ziemi prudnickiej, które zdecydowały się na start w wyborach do Europarlamentu. Katarzyna Czochara (PiS) i Katarzyna Licznar (Kukiz’15) powalczą o głosy już w maju.

Poseł Katarzyna Czochara w ramach kampanii wyborczej spotyka się już z mieszkańcami regionu. W trakcie wystąpień odnosi się do tzw. Piątki Kaczyńskiego i polityki Polski wobec Unii Europejskiej, podkreślając, że PiS jest „pierwszą w historii partią polityczną powojennej Polski, która tak naprawdę to, co obiecywała, na to co się umówiła z mieszkańcami, skutecznie, racjonalnie realizuje” (wypowiedź ze spotkania w Nysie z 23 marca). Katarzyna Czochara w okręgu opolsko-dolnośląskim przystąpi do wyborów z numerem siódmym na dziesięcioosobowej liście, której przewodzą Anna Zalewska i Beata Kempa.

– W Parlamencie Europejskim chciałabym wspierać region i Polskę w najważniejszych sprawach – wyjaśniała swoją decyzję o starcie posłanka w „Radio Opole”. Wspominała przy tym swoją dotychczasową karierę polityczną, podkreślając, że choć nie jest długa, to jednak rozwija się dynamicznie. Mówiąc o obecnej sprawowanej funkcji posła stwierdziła, że duże zaangażowanie, wiara, „że każdy z nas może coś zdziałać, sprawiły, że dziś mogę chodzić z podniesioną głową”. Poseł przypomniała, że hasło PiS w kontekście wyborów do Parlamentu Europejskiego brzmi: „Polska jest sercem Europy” – Chcemy działać na rzecz rozwoju naszego państwa, ale także rozwoju Unii. Chcielibyśmy, żeby Unia wróciła do podstaw, stała się taka, jak wymyślili ją ojcowie założyciele. Związek krajów współpracujących gospodarczo, ale szanujących suwerenność wszystkich krajów członkowskich. – argumentowała.

Katarzyna Licznar to nowa twarz w lokalnej polityce. Kilka miesięcy temu została radną Rady Miejskiej i dziś zalicza się do jej najmłodszych członków. Przynależy do Ruchu Kukiz’15, a jej kandydaturę rekomendowali podczas niedawnego spotkania w POK-u posłowie: Agnieszka Ścigaj i Paweł Grabowski.

– Jestem zwolennikiem Unii Europejskiej, której członkami są równe sobie ojczyzny.

Polacy w parlamencie potrzebują osób, które są świadomi zagrożeń płynących z osłabiania państwa. Jednym z zagrożeń jest masowa depopulacja małych, polskich miejscowości i emigracja poza granice Państwa. – wyjaśnia Katarzyna Licznar. Zapewnia, że ma zamiar walczyć o równe prawa dla wszystkich państw, podobne traktowanie rolników i przedsiębiorców. – Nie zgadzam się na zróżnicowane traktowanie mieszkańców Unii Europejskiej. Chciałabym zakazu sprzedaży produktów podwójnej jakości dla mieszkańców Europy zachodniej i wschodniej. Jestem osobą młodą, która nie boi się wyzwań. Wniosę do Parlamentu Europejskiego świeże spojrzenie i nowe, kreatywne sposoby na rozwiązywanie problemów. Wierzę, że uda mi się zrealizować wszystkie moje postanowienia, gdyż jestem osobą kompetentną i ambitną, konsekwentnie dążącą do celu. – zapowiada radna gminy Prudnik.

(m)Gazeta Prudnik24 – numer 197

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

Facebook